W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wizyta Ministra Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg w Gminie Padew Narodowa

W dniu 15 lipca naszą Gminę odwiedziła Pani Marlena Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej w towarzystwie Posła na Sejm RP Pana Fryderyka Kapinosa.

Wizyta Przedstawicieli Rządu zbiegła się z datą obchodów 611 rocznicy Bitwy pod Grunwaldem. Wydarzenie to wpisuje się także w historię i tradycję Gminy Padew Narodowa, ponieważ Kopiec „Grunwald” został wybudowany (usypany) przez naszych przodków – Padewskich Chłopów w 1910 r. w 500 rocznicę obchodów Bitwy pod Grunwaldem.

Z tej okazji Minister Marlena Maląg w towarzystwie Posła na Sejm RP Fryderyka Kapinosa i Wójta Gminy Padew Narodowa Roberta Pluty złożyła symboliczną wiązankę pod Pomnikiem Grunwaldu w Padwi Narodowej oraz w Przykopie pod pomnikiem wzniesionym w 10 Rocznicę Odzyskania Niepodległości –  upamiętniając te ważne wydarzenia. 

Wójt Gminy w rozmowie z przedstawicielami Rządu RP przybliżył i przedstawił historię naszej Gminy oraz wskazał kierunki i koncepcje rozwoju, a także planowane do realizacji w najbliższych latach zadania. Z kolei Minister i Poseł ze swojej strony zapewnili pełne wsparcie i pomoc w realizowanych i planowanych działaniach. 

Minister wraz z Posłem swoja obecnością zaszczyciła także Seniorów uczęszczających do Dziennego Domu Senior Wigor w Przykopie, którzy na tą okoliczność licznie zgromadzili się w swoim Ośrodku.

Nasi Goście zwracając się do Seniorów, podkreślili ich ważną rolę w życiu i kształtowaniu Polskich Rodzin oraz wyrazili swoja wdzięczność i zapewnili o dalszej opiece nad Seniorami.

W tym samym dniu została również złożona wiązanka pod Krzyżem Grunwaldzkim w Zarówniu upamiętniającym Bitwę pod Grunwaldem w 1410 r.  

W delegacji oddającej hołd i pamięć uczestnikom tych wydarzeń uczestniczył Wójt Gminy Robert Pluta, sołtys wsi Zarównie – Józef Mitkiewicz oraz Pan Marian Rzeźnik – mieszkaniec sołectwa i prezes SKR w Padwi Narodowej.

      

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa