W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

Wizyta w sądzie

Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Rudzie odwiedzili Sąd Rejonowy w Mielcu.

Tajniki pracy Sądu Rejonowego w Mielcu, odkrywała przed uczniami pani Sylwia. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zwiedzić sale rozpraw, czytelnię akt, przyjazny pokój przesłuchań. Bardzo ciekawym punktem wycieczki było spotkanie z wiceprezesem sądu. Sędzia w interesujący sposób opowiadał o swojej odpowiedzialnej i trudnej pracy, a także o pracy prokuratorów, adwokatów, kuratorów.

Wspomniał również o nietypowych i zaskakujących sytuacjach, z którymi można się spotkać na sądowej wokandzie. Wiceprezes przystępnie i obrazowo mówił o tym, jak ważne jest przestrzeganie prawa i jakie konsekwencje grożą tym, którzy łamią przepisy i w jakikolwiek sposób krzywdzą innych.

Wszyscy zgodnie uznali, że wycieczka do sądu, do „królestwa greckiej bogini Temidy”, była niezwykle ciekawa i pouczająca. Być może wśród uczniów z Rudy są nawet przyszli prawnicy… No cóż, czas pokaże.

Wyjazd zorganizowali Jadwiga Kawka i Wiesław Augustyn.

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa