W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wizyta znanej amerykańskiej dziennikarki w Starostwie Powiatowym

W ostatnią sobotę znana amerykańska dziennikarka Rita Cosby odwiedziła Starostwo Powiatowe, gdzie spotkała się ze Starostą Zbigniewem Tymuła, radnymi powiatu oraz pracownikami starostwa.

Podczas spotkania Starosta zaprezentował Pani Cosby najważniejsze informacje o naszym powiecie, prowadzonych inwestycjach oraz planach na przyszłość.

– Jestem niezmiernie zadowolony z sobotniego spotkania z Panią Cosby. Miłym jest, że tak znana osoba znalazła chwilę czasu podczas swojego pobytu w Polsce, aby odwiedzić nasz powiat i posłuchać o tym co się u nas dzieje. Oficjalne spotkanie w starostwie i później nieoficjalna wycieczka po Mielcu były okazją do wymiany poglądów o działalności politycznej w Polsce oraz USA, jak również wymiany doświadczeń.

Pani Rita zapewniła nas o chęci dalszej współpracy i wymianie kontaktów z przedstawicielami amerykańskich władz oraz przedsiębiorców – mówił Zbigniew Tymuła

Po oficjalnej części wizyty w starostwie Pani Cosby wraz z władzami powiatowymi oraz m.in. Marszałkiem Władysławem Ortylem zwiedzała najważniejsze miejsca w Mielcu oraz zakłady lotnicze PZL Mielec.

Wizyta Rity Cosby w Mielcu zbiegła się z jej wizytą na organizowanym w Jasionce gospodarczym Kongresie 590, w którym uczestniczyli m.in. Prezydent Andrzej Duda oraz Premier Beata Szydło.

Rita Cosby – amerykańska dziennikarka telewizyjna, trzykrotna laureatka Nagrody Emmy. Córka polskiego powstańca warszawskiego Ryszarda Kossobudzkiego, który po upadku Powstania znalazł się w niemieckiej niewoli, z której uciekł w 1945, a po wojnie wyemigrował do USA.

W swojej karierze przeprowadziła liczne, głośne wywiady ze znanymi postaciami, m.in. z politykami: Jaserem Arafatem, Arielem Szaronem i Slobodanem, bokserem M. Tysonem, piosenkarzem M. Jacksonem i odbywającym karę dożywocia seryjnym mordercą, Davidem Berkowitzem. Była pierwszą reporterką, która dotarła do więźniów w Guantánamo.

 

470600077

 

1812177807

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wypadek z udziałem 17-letniej rowerzystki

Wiadomości Mielec

Jubileusz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Wypadek z udziałem rowerzystki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa