W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Materiały video

”Wjedź w dorosłość z rozsądkiem” konferencje dla młodzieży [FOTO, VIDEO]

Policjanci prowadzą konferencje dla uczniów szkół średnich „Wjedź w dorosłość z rozsądkiem”. Oficjalnym rozpoczęciem cyklu konferencji dla uczniów mieleckich szkół była debata inauguracyjna pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ. Kształtowanie postaw młodych kierowców”, która odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

Debata otwierająca cykl spotkań oraz kilka konferencji, które mielecka Policja ma już za sobą spotkały się z wielkim zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem wśród młodzieży. Konferencje zaplanowane zostały w sześciu szkołach średnich na terenie Mielca. W spotkaniach udział biorą uczniowie w wieku 17 lub 18 lat, którzy posiadają lub zamierzają starać się o prawo jazdy w najbliższym czasie.

Konferencje składają się z kilku paneli, które łączy jeden wspólny temat przewodni – bezpieczeństwo w ruchu drogowym. O pracy funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego na terenie Podkarpacia oraz działaniach profilaktycznych prowadzonych na terenie województwa podkarpackiego mówi podkom. Paweł Grześ, wspierany przez st. asp. Marcina Skoczylasa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. O zmianach w przepisach, poruszaniu się po drogach zgodnie z przepisami oraz o tym jak zdać egzamin na prawo jazdy mówi egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie Piotr Bialic. Kolejno, najczęściej popełniane wykroczenia i przestępstwa na terenie powiatu mieleckiego omawia st. sierż. Bernadetta Krawczyk. Spotkanie podsumowuje ratownik medyczny Jarosław Marczewski, który na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia omawia postępowanie medyczne w wypadkach drogowych.

Z takim kompletem wiedzy uczestnicy konferencji mają okazję skorzystać z symulatora dachowania udostępnionego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie. Przedstawiciele WORD Krosno Jerzy Niepokój oraz Ewelina Nechrebecka w swoim wystąpieniu także przekonują młodzież o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i rozsądku w czasie prowadzenia pojazdu, w taki sposób aby nie doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji, w których w konsekwencji można spowodować do wypadku.

Ważny cel debaty oraz istotę problemu jakim jest dbałość o bezpieczeństwo w ruchu drogowym podkreślili swoją obecnością goście spotkania. Wicestarosta Maria Napieracz, Sekretarz Miasta Mielca Pani Monika Szczodry oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu nadkom. Grzegorz Bajda.

We wszystkich spotkaniach udział biorą policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KPP Mielec st. sierż. Ewelina Ziemba, oraz st. sierż. Magdalena Skulimowska, jak również funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci biorą udział w dyskusji i służąc swoim doświadczeniem chętnie odpowiadają na każde pytanie uczestników konferencji.

fot. Dominika Krukowska

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Gb_ZL7c8ECo&feature=youtu.be&w=925&h=520]

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa