W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

„Wjedź w dorosłość z rozsądkiem” – Nowa akcja mieleckiej policji

Mieleccy policjanci organizują cykl konferencji dla młodzieży pod nazwą „Wjedź w dorosłość z rozsądkiem”. Inauguracją akcji będzie debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Kształtowanie postaw młodych kierowców”. Pierwsze spotkanie już w najbliższy piątek, 16 marca o godz. 9.30 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu podejmuje szereg inicjatyw mających na celu zwiększenie efektywności działań na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem. Do najistotniejszych z nich należy organizacja debat społecznych, których celem jest poznanie oczekiwań społecznych i efektywności ich realizacji przez Policję.

W związku z tym policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną zaplanowali cykl spotkań z młodzieżą w ramach przedsięwzięcia „Wjedź w dorosłość z rozsądkiem”. Rozpoczęciem akcji będzie debata społeczna pt.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Kształtowanie postaw młodych kierowców”. Głównym celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw kierowców oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów drogowych.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do uczniów klas III i IV szkół średnich, którzy posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami bądź zamierzają je uzyskać. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu mieleckiego, eksperci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie oraz Krośnie, ratownicy medyczni oraz inni specjaliści z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Niewątpliwą atrakcją spotkania będzie możliwość skorzystania przez uczestników konferencji z symulatora dachowania udostępnionego przez WORD Krosno.

Harmonogram spotkań:

16.03.2018 r. godz. 9.30 – Zespół Szkół Ekonomicznych, ul. Warszawska 1, Mielec

16.03. 2018 r. godz. 12.00 – Zespół Szkół, ul. Kilińskiego 24, Mielec

19.03.2018 r. godz. 9.30 – Zespół Szkół Technicznych, ul. Jagiellończyka 3, Mielec

19.03.2018 r. godz. 12.00 – Zespół Szkół Budowlanych, ul. Jagiellończyka 3, Mielec

26.03.2018 r. godz. 9.30 – I Liceum Ogólnokształcące, ul. Jędrusiów 1, Mielec

26.03.2018 r. godz. 12.00 – II Liceum Ogólnokształcące, ul. Żeromskiego 28, Mielec

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Powstaną mieszkania SIM

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa