18 sierpnia 2018, 10:30
Slider
Image default
  • Home
  • Informacje
  • „Wjedź w dorosłość z rozsądkiem” – Nowa akcja mieleckiej policji
Informacje

„Wjedź w dorosłość z rozsądkiem” – Nowa akcja mieleckiej policji

Mieleccy policjanci organizują cykl konferencji dla młodzieży pod nazwą „Wjedź w dorosłość z rozsądkiem”. Inauguracją akcji będzie debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Kształtowanie postaw młodych kierowców”. Pierwsze spotkanie już w najbliższy piątek, 16 marca o godz. 9.30 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu podejmuje szereg inicjatyw mających na celu zwiększenie efektywności działań na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem. Do najistotniejszych z nich należy organizacja debat społecznych, których celem jest poznanie oczekiwań społecznych i efektywności ich realizacji przez Policję.

W związku z tym policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną zaplanowali cykl spotkań z młodzieżą w ramach przedsięwzięcia „Wjedź w dorosłość z rozsądkiem”. Rozpoczęciem akcji będzie debata społeczna pt.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Kształtowanie postaw młodych kierowców”. Głównym celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw kierowców oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów drogowych.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do uczniów klas III i IV szkół średnich, którzy posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami bądź zamierzają je uzyskać. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu mieleckiego, eksperci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie oraz Krośnie, ratownicy medyczni oraz inni specjaliści z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Niewątpliwą atrakcją spotkania będzie możliwość skorzystania przez uczestników konferencji z symulatora dachowania udostępnionego przez WORD Krosno.

Harmonogram spotkań:

16.03.2018 r. godz. 9.30 – Zespół Szkół Ekonomicznych, ul. Warszawska 1, Mielec

16.03. 2018 r. godz. 12.00 – Zespół Szkół, ul. Kilińskiego 24, Mielec

19.03.2018 r. godz. 9.30 – Zespół Szkół Technicznych, ul. Jagiellończyka 3, Mielec

19.03.2018 r. godz. 12.00 – Zespół Szkół Budowlanych, ul. Jagiellończyka 3, Mielec

26.03.2018 r. godz. 9.30 – I Liceum Ogólnokształcące, ul. Jędrusiów 1, Mielec

26.03.2018 r. godz. 12.00 – II Liceum Ogólnokształcące, ul. Żeromskiego 28, Mielec

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja