W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Władysław Ortyl rozpoczął swoją kampanię do europarlamentu [VIDEO]

Obecny Marszałek Podkarpacia, który na co dzień mieszka Mielca chce przenieście się do Brukseli.

W trudnych czasach od liderów wymaga się podejmowania odważnych decyzji, dlatego postanowiłem kandydować w wyborach do Parlamentu Europejskiego –  tak Władysław Ortyl tłumaczył swoją decyzję o starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Marszałek województwa podkarpackiego spotkaniem z dziennikarzami na mieleckim rynku zainaugurował swoją kampanię wyborczą.

Olbrzymie zaufanie, jakim mieszkańcy regionu obdarzyli mnie w wyborach samorządowych to dla mnie wielkie zobowiązanie, aby zadbać o przyszłość naszego regionu. Jego rozwój w znacznej mierze zależy od funduszy z Unii Europejskiej, o których podziale i przeznaczeniu decyduje się w Brukseli. Tam również zapadają rozstrzygnięcia w kluczowych dla Polski kwestiach takich jak bezpieczeństwo wschodniej granicy, polityka imigracyjna, wsparcie dla rolnictwa czy transformacja energetyczna. Doświadczenie, jakie zdobyłem zarówno w instytucjach krajowych, jak i Komitecie Regionów gwarantuje, że skutecznie dopilnuję interesów Podkarpacia, reprezentując je godnie i szanując wartości, w które wierzymy – dodał Władysław Ortyl.

Miejsce dzisiejszego spotkania również nie było przypadkowe. Jak przypomniał marszałek Władysław Ortyl mielecki rynek został zrewitalizowany dzięki dotacjom z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego 2007-2013.

Wśród najważniejszych planów i zamierzeń, które chce realizować jako europarlamentarzysta, marszałek wymienił kwestie bezpieczeństwa kraju i Podkarpacia. To również sprawy związane ze służbą zdrowia, szeroko pojętą infrastrukturą transportową, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb naszych lotnisk.

Społeczeństwo oczekuje konsekwentnego działania na rzecz dużych i przyszłościowych inwestycji. Jak nas uczy przeszłość wiele spraw, działań decyzji, ma początek właśnie w Brukseli. Tam trzeba być i skutecznie działać. Moje doświadczenie w samorządzie, w Komitecie Regionów i wcześniejsze w pracy parlamentarnej czy w ministerstwie mogę wykorzystać w Parlamencie Europejskim – dodał Władysław Ortyl.

Władysław Ortyl podkreślił zdecydowanie, że start w wyborach do europarlamentu to praca zespołowa, bo w pierwszej kolejności liczy się wynik jaki zdobędzie cała lista.

Startujemy dla ważnych spraw i przyszłości. Mamy mocną listę od numer 1 aż do 10. To lista ułożona pod grę i wynik całej drużyny – dodał.

Marszałek Władysław Ortyl od 2016 roku jest członkiem Europejskiego Komitetu Regionów, gdzie należy do grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Obecnie jest wiceprzewodniczącym grupy.

Materiał wyborczy

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejny oprysk przeciwko Afrykańskiemu Pomorze Świń w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa