W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Włamali się do pustostanu, z którego zabrali licznik wody

Policjanci zatrzymali sprawców włamania do pustostanu w Wadowicach Górnych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 37-letniemu mężczyźnie i 20-letniej kobiece zarzut przestępstwa. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o dozór policyjny dla podejrzanych. W sprawie trwają dalsze czynności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę, około godziny 13. Policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do pustostanu, z którego sprawcy zabrali licznik wody, wyceniony przez właściciela na kwotę 200 złotych. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za podejrzewanym co pozwoliło zatrzymać sprawcę włamania.

Mężczyzna ma 37 lat i jest mieszkańcem gminy Szczucin. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna zaangażował do przestępstwa 20-letnią kobietę, która jest członkiem jego rodziny. Kobieta również została zatrzymana.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić kobiecie i mężczyźnie zarzut włamania. Obydwoje nie przyznali się do popełnienia przestępstwa. W sprawie trwają dalsze czynności, natomiast funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą zwrócili się do prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego dla podejrzanych.