21 maja 2019 (wtorek) - 11:25
Slider
Image default
Przestępstwa, skandale, i afery

Włamanie do budynków w Piątkowcu. Zarzut włamania i kradzieży dla 19-latka.

Kilka godzin po włamaniu policjanci z komisariatu w Radomyślu Wielkim ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gminy Wadowice Górne. Skradzione przez podejrzanego przedmioty zostały wycenione na kwotę bliską 7 tys. złotych.

Policjanci ustalili, że do włamania doszło w nocy, z piątku na sobotę w ubiegłym tygodniu. Młody mężczyzna z zamiarem zdobycia pieniędzy włamał się do budynku gospodarczego, w którym właściciel przechowywał elektronarzędzia. Łupem padło kilka szlifierek, wiertarki oraz piły, a także inne narzędzia budowlane. Następnie mężczyzna udał się na sąsiednią posesję i tam z przydomowego garażu ukradł koła i felgi.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim, kilka godzin po popełnieniu przestępstwa, ustalili kto włamał się do budynków w Piątkowcu. 19-letni mężczyzna został zatrzymany. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzut włamania i kradzieży. Przedmioty, które padły łupem 19-latka wycenione zostały przez pokrzywdzonych na kwotę blisko 7 tys. złotych. Podejrzany przyznał się do popełnionych przestępstw i złożył wyjaśnienia.

Młody mężczyzna znany jest policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw o podobnym charakterze. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

KPP Urszula Chmura

Część skradzionych narzędzi
Część skradzionych narzędzi
Slider

Zobacz też...

Dodaj komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości
%d bloggers like this: