W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Włamywacze zatrzymani

Mieleccy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o włamanie do nowo wybudowanego domu na ulicy Wanatowicza w Mielcu tuż po popełnieniu przestępstwa. W trakcie czynności prowadzonych w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani dopuścili się jeszcze innych włamań. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów, które trafiły już do rąk właściciela. Za przestępstwo włamania podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

O włamaniu do nowo budowanego domu na ulicy Wanatowicza w Mielcu zawiadomił właściciel, który straty powstałe w wyniku przestępstwa oszacował na kwotę 7 tysięcy złotych. Łupem złodziei padły między innymi elektronarzędzia. Tego samego dnia, tuż po zgłoszeniu, policyjne działania doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 33 i 38 lat oraz kobiety w wieku 32 lat. Przeprowadzone ustalenia potwierdziły również, że podejrzani dopuścili się także innych włamań do nowo budowanych domów na terenie Mielca. Policjanci przeszukali mieszkania zajmowane przez zatrzymanych odzyskując część przedmiotów pochodzących z włamań.

W sprawie trwają dalsze czynności. Zebrany materiał dowodowy na obecna chwilę pozwolił przedstawić podejrzanym mężczyznom zarzut włamania, natomiast kobiecie zarzut paserstwa. Za włamania mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W polskim prawie przestępstwo paserstwa jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa