Slider

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu gościli jedenastu uczniów z Włoch w ramach projektu Erasmus+ „The Bridge”. Jest to kontynuacja wymiany dwustronnej uczniów ze szkołą IIS de Liguori z miasta Sant Agata de Goti w pobliżu Neapolu.

Uczniowie z Włoch przebywali w Mielcu od 19 do 26 kwietnia. W tym czasie pojawili się m.in. w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP i Polskich Zakładach Lotniczych, a także spotkali się ze starostą Zbigniewem Tymułą, którego chętnie podpytywali o ciekawostki związane z powiatem.

Młodzi Włosi zagrali w grę miejską służącą poznaniu mieleckiej starówki, wzięli udział w warsztatach garncarskich w Kolbuszowej, a także odwiedzili Kraków, kopalnię soli w Bochni, Muzeum Zagłady w Oświęcimiu, Sandomierz czy Baranów Sandomierski.

– Koordynator projektu w szkole włoskiej, Adela Agostinelli, stwierdziła, że projekty unijne są ważne dla osiągnięcia wzajemnego porozumienia i przyjaźni między uczniami. Realizowanie ich ma szczególne znaczenie w czasie, gdy Europa stoi w obliczu silnego kryzysu wartości, na których została utworzona Unia Europejska. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą mogli nauczyć się wzajemnego zrozumienia i zacząć współpracę w przyszłości – przekazują opiekunowie praktyk z mieleckiego ZSB.

Pobyt Włochów w Mielcu stał się okazją do poszerzenia ich wiedzy na temat polskiej kultury i zwyczajów. Również mieleccy uczniowie skorzystali z projektu, szlifując język angielski i zawierając znajomości ze swoimi włoskimi rówieśnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider

SliderSlider


Slider

Slider

Slider