W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Wojsko przelało krew

Żołnierze z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy oddali krew w ramach niedawno ogłoszonej akcji przez szefa MON Pana Mariusza Błaszczaka. Terytorialsi w tym trudnym okresie pandemii po raz kolejny potwierdzają swoją gotowość niesienia pomocy osobom potrzebującym. 

Sytuacja epidemiologiczna spowodowana wirusem SARS-CoV-2 w Kraju sprawiła, że znacznie mniejsza liczba dawców zgłasza się do centrum krwiodawstwa. Trudny czas nie powstrzymał jednak dębickich terytorialsów przed niesieniem pomocy. W minioną sobotę (20 lutego) ponad 30 żołnierzy z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty do banku krwi w Terenowym Oddziale Krwiodawstwa w Dębicy oddało 13,5 litra krwi.

Podkarpaccy terytorialsi to dojrzali żołnierze, którzy wiedzą, że każda niesiona pomoc w tym trudnym okresie jest na wagę złota. Swoją gotowością i szybką odpowiedzią na apel Centrum Krwiodawstwa nasza Brygada chce także zachęcić wszystkich mieszkańców Podkarpacia do oddawania krwi. Jako żołnierze chcemy pokazać, że choć sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa jest trudna, nie może nas powstrzymać przed wzajemną pomocą i ofiarowaniem bezcennego daru życia, jakim jest krew – mówi dowódca brygady, płk Dariusz Słota.

Wśród podkarpackich terytorialsów nie brakuje chętnych osób do niesienia pomocy szczególnie w ten sposób. Od powstania Brygady żołnierze oddali już ponad 1400 litrów krwi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W szeregach 3. Podkarpackiej Brygady OT służą żołnierze ozdrowieńcy, którzy oddali blisko 30 litrów osocza. 

***

Donacje to nie jedyny rodzaj wsparcia Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce. Wsparcie żołnierzy WOT obejmuje także takie obszary jak: preselekcja dawców – żołnierze przeprowadzają wywiady epidemiologiczne, uwzględniając w ankietach m.in. takie informacje jak: czy krwiodawca miał objawy infekcji? czy przebywał za granicą? czy miał kontakty z osobą zakażoną? Terytorialsi zajmują się również transportem krwi i osocza.

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa