W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Wojskowe szkolenie dobowe [FOTO]

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT szlifują umiejętności podczas szkoleń rotacyjnych czy poligonowych. Zajęcia dobowe są idealną okazją do sprawdzenia się w trudnych warunkach i dają możliwość optymalnego wykorzystania czasu szkoleniowego.

Szkolenie, szkolenie i jeszcze raz szkolenie! W jednym z ostatnich szkoleń rotacyjnych na terenie województwa podkarpackiego udział wzięło blisko 2 tysiące żołnierzy z 3.Podkarpackiej Brygady OT. Podkarpaccy terytorialsi doskonalą umiejętności podczas szkoleń, aby utrzymać dotychczas nabyte zdolności bojowe. Pododdział z 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu realizował zadania dzienno-nocne podczas szkolenia rotacyjnego, ćwiczyli w Starym Dzikowie. Szkolenie taktyczne rozpoczęło się od realizacji strzelania i kierowania ogniem w godzinach porannych w sobotę, a zakończyło o świcie w niedzielę.

Jednym z zadań, które postawiono przed terytorialsami z Podkarpacia był dzienno-nocny marsz taktyczny. Podczas marszu żołnierze mieli za zadanie wykonać wiele zagadnień związanych z bezpiecznym przemieszczeniem się czy założeniem bazy noclegowej. Takie ćwiczenia mają na celu wypracowanie odpowiednich procedur i zachowań w terenie.

Zajęcia prowadzone poza terenami wojskowych placów ćwiczeń cechuje większy realizm. Dzięki nim żołnierze mogą lepiej poznać teren, za którego obronę i ochronę odpowiadają. Podkarpaccy terytorialsi rozumieją przynależność do regionu oraz społeczności, którą jesteśmy gotowi bronić i wspierać. Właśnie dlatego szkolimy się w tzw. stałych rejonach odpowiedzialności, stąd aktywność szkoleniowa żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady OT w ich SRO.

Szkolenie dobowe podkarpackich terytorialsów ukierunkowane było głównie na doskonalenie umiejętności żołnierzy w zakresie działań taktycznych. Nabyte umiejętności oraz pozyskane doświadczenie mogą być w przyszłości przydatne do wsparcia społeczności lokalnych służb w sytuacjach kryzysowych. Takie szkolenia stanowią praktyczny wymiar tzw. „mobilności szkoleniowej”, czyli zdolności szkolenia kompanii lekkiej piechoty na terenie powiatu, który jest jej rejonem działania.

-Zajęcia były prowadzone zarówno w dzień jak i w nocy, co wymagało od żołnierzy wykazania się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale także odpornością na zmienne warunki atmosferyczne i zmęczenie. Musimy być gotowi do wsparcia społeczeństwa i służb ratowniczych w różnych sytuacjach – dodaje st. szer. Nieleda.

Zainteresowani wstąpieniem w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej już powinni się zgłaszać do Wojskowych Centrów Rekrutacji lub skorzystać z pomocy rekruterów www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

Wymagania:

  • polskie obywatelstwo
  • wiek: 18-60 (63 w korpusie oficerów)
  • niekaralność za przestępstwa umyślne
  • zdrowie fizyczne i psychiczne by pełnić służbę wojskową
e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa