W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Wójtowie powiatu spotkali się w sprawie zakupu energii

W trybie pilnym zebrał się Konwent Wójtów Powiatu Mieleckiego. Gospodarze gmin dyskutowali nad zaproponowanymi im cenami zakupu energii elektrycznej dla mieleckiej grupy zakupowej na 2023 rok. Grupa zakupowa Powiatu Mieleckiego obejmuje gminy powiatu Mieleckiego, powiat mielecki oraz ich wszystkie jednostki organizacyjne.

Jak podkreślali uczestnicy spotkania, każdy z nich spodziewał się, że złożone oferty będą wyższe od tych, jakie udało się wynegocjować w poprzednim okresie (2020 -2022) jako grupa zakupowa. 

Tym razem wpłynęła tylko jedna oferta, od PGE Obrót S.A..  Zaproponowana przez PGE cena energii elektrycznej na 2023 rok wynosi 67,2 mln zł i jest wyższa o ponad 700 % w porównaniu ceny aktualnej wynoszącej 9,6 mln zł. 

W trakcie dyskusji przewijał się jednak wątek wysokiego ryzyka, jeśli chodzi o obecną stabilność cen. Dynamika zdarzeń na giełdach energetycznych wskazuje raczej na tendencję zwyżkową.

Włodarze gmin – jako grupa zakupowa mają teraz dwa rozwiązania: zaakceptować zaproponowaną stawkę lub rozpisać nowy przetarg w nadziei, że kolejna oferta może być korzystniejsza. Członkowie Konwentu odroczyli podjęcie decyzji w tej sprawie o tydzień.  

Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak poinformował, że niezależnie od ustaleń Konwentu w mieleckim starostwie powołana została grupa robocza, której zadaniem będzie opracowanie i wdrożenie nowych procedur funkcjonowania urzędu i podległych mu placówek. Chodzi o wprowadzenie działań mających na celu oszczędność energii eklektycznej, wody i innych mediów.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Potrącenie rowerzysty na rondzie

Wiadomości Mielec

Potrącenie motorowerzysty w Woli Mieleckiej

Wiadomości Mielec

Żołnierze w powiecie mieleckim na ćwiczeniach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa