W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Inne i charytatywne

Wolontariuszki z Mielca wróciły z Portugalii [FOTO]

Po ponad czteroipółmiesięcznym pobycie w Vila Nova de Poiares Laura i Olivia odwiedziły Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego, by podzielić się wrażeniami z wolontariatu w naszym portugalskim mieście partnerskim

Rekrutacja wolontariuszy prowadzona była przez Urząd Miejski w czerwcu, a do wyjazdu zakwalifikowały się dwie tegoroczne absolwentki V LO w Mielcu Olivia i Laura. Wolontariat rozpoczął się 5 lipca i trwał do 22 listopada. Wraz z czterema innymi wolontariuszami z Macedonii Północnej i Rumunii przy wsparciu opiekunów nasze mieleckie ambasadorki przygotowywały i realizowały wydarzenia i działania głównie z myślą o dzieciach i młodzieży zamieszkującej Vila Nova de Poiares. Do ich zadań należało miedzy innymi prowadzenie zajęć edukacyjnych w trakcie szkoły wakacyjnej, a także współorganizacja wielu projektów gminnych o charakterze kulturalnym i sportowym oraz ekologicznym i promocyjnym.

Projekt pn. Volunteer in Poiares, do którego gmina Vila Nova de Poiares zaprosiła Miasto Mielec, jest finansowany ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.

Jak podkreślają uczestniczki projektu, korzyści płynące z wolontariatu są wszechstronne. Praca jako wolontariusz to nie tylko możliwość nabycia nowych doświadczeń zawodowych i poznania innego kraju, to także rozwój osobisty i społeczny, który osiągamy dzięki nawiązywaniu nowych kontaktów i więzi międzyludzkich. Wolontariat wzmacnia także poczucie wartości i daje mnóstwo satysfakcji i zadowolenia z życia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa