W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

WOT silniejsze z każdym naborem

1 października 2022 r. koszary podkarpackich terytorialsów zapełniły się ochotnikami, którzy chcą służyć w strukturach 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ochotnicy rozpoczęli pierwszy dzień 16 dniowego szkolenia podstawowego i 8 dniowego wyrównawczego. Szkolenie odbywa się w 33. Batalionie Lekkiej Piechoty w Dębicy i jest prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę instruktorów z 3 Podkarpackiej Brygady OT.

W pierwszy dzień kandydaci dopełnili niezbędnej dokumentacji, przeszli wstępne szkolenia, wykazali się kondycją fizyczną podczas testu sprawnościowego, potem pobrali broń i umundurowanie. Przez następne dwa tygodnie będą poznawać podstawy żołnierskiego rzemiosła. Szkolenie podstawowe ma na celu nauczenie żołnierzy umiejętności z zakresu taktyki, szkolenia strzeleckiego, ratownictwa pola walki, regulaminów oraz innych zagadnień, które żołnierz powinien przyswoić w trakcie szkolenia podstawowego.

Nabyte umiejętności terytorialsi z Podkarpacia będą później rozwijać co miesiąc podczas szkolenia rotacyjnego i raz w roku na 2- tygodniowym szkoleniu zintegrowanym, które ma na celu podsumowanie wiedzy, którą zdobywają w ciągu roku.

Działania te przekładają się na zwiększenie potencjału obronnego Rzeczypospolitej Polskiej. Wojska Obrony Terytorialnej to najmłodszy rodzaj Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. WOT ma uzupełniać potencjał wojsk operacyjnych w czasie kryzysu i wojny poprzez wprowadzenie ich do Stałych Rejonów Odpowiedzialności (SRO), w uproszczeniu mówiąc województw. Kluczowe znaczenie ma tu znajomość terenu i lokalnych uwarunkowań, jakie mają terytorialsi pochodzący z miejsc, w których służą.

Szkolenie zakończy egzamin, a potem-przysięga wojskowa. Żołnierze z obecnego wcielenia złożą przysięgę wojskową na Rynku w Sanoku 16 października o godz. 08:00 (niedziela). Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną skierowani do etatowych batalionów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku i Jarosławiu. Kolejne wcielenie terytorialsów do 3 Podkarpackiej Brygady OT już w listopadzie.

Zainteresowani wstąpieniem w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej już powinni się zgłaszać do Wojskowych Centrów Rekrutacji lub skorzystać z pomocy rekruterów www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Miejski Dzień Dziecka 2023 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Młodzieżowa Rada Miejska spotkała się z Prezydentem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zarząd Powiatu Mieleckiego z absolutorium

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa