W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Materiały video Przestępstwa, skandale, afery

Wpadli z papierosami, tytoniem i alkoholem bez akcyzy [VIDEO]

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy ujawnili i zabezpieczyli papierosy, tytoń i alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W ten nielegalny proceder zamieszani byli dwaj mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im wysoka grzywna, przepadek zabezpieczonego towaru oraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek, policjanci w wydziału kryminalnego, na wschodnim zjeździe z autostrady, zatrzymali do kontroli drogowej hyundaia. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn.

W trakcie kontroli okazało się, że przewożą oni wyroby tytoniowe oraz alkohol bez polskich znaków akcyzowych. Łącznie zabezpieczyli 100 kg nielegalnego tytoniu.

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania obu mężczyzn policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 300 litrów alkoholu, ponad 1000 paczek papierosów różnych marek, 26 kg tytoniu oraz urządzenie do nabijania papierosów. Zabezpieczone wyroby tytoniowe oraz alkoholowe nie posiadały polskich znaków akcyzowych. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego w wieku 61 i 35 lat.

Kwota uszczuplenia w podatku akcyzowym została oszacowana na blisko 100 tysięcy złotych. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im wysoka grzywna, przepadek zabezpieczonego towaru oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

 

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Sprawca przemocy w rodzinie trafił do aresztu

Wiadomości Mielec

Dzisiaj w Mielcu policja zanotowała zwiększoną aktywność oszustów

Wiadomości Mielec

W Trzcianie skradziono motocykl marki WSK

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Kasia 26 września 2018 (środa) at 10:39

A kiedy weźmiecie się za kiosk na działkach,drugi obok SP11 oraz tzw „PLUSIK” na niepodległości no i na Solskiego 10 sklep za sprzedaż fajek nieletnim ?? Policja mielecka ma to w dupie. Rozmawiałam nawet z Komendantem który obiecał coś z tym zrobić. Za dupy powinno sie wziąć i handlarzy i policję która nic z tym nie robi i po cichu zezwala,

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa