W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Wręczenie nagród laureatom konkursu „Śnieżny Dekalog” – [FOTO]

Dziś, podczas spotkania w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu, podinspektor Tomasz Grazda wręczył nagrodę i specjalne wyróżnienie laureatowi konkursu „Śnieżny Dekalog”.

Uczeń Szkoły Podstawowej w Borowej, Bartłomiej Pietras, został laureatem ogólnopolskiego konkursu plastyczno – filmowego dla dzieci i młodzieży organizowanego między innymi przez Komendę Główną Policji.

Pod koniec marca br., rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog” zorganizowany w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Organizatorem konkursu była Komenda Główna Policji wraz ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polskim Związkiem Narciarskim, Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacją PZU. Od 3 stycznia do 4 marca br., do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji można było nadsyłać prace oraz spoty filmowe. Zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, przeprowadzona została na terenie całego kraju. Trwała od grudnia 2021 r. do marca 2022 r., poprzez działania informacyjno-edukacyjne skierowane do ogółu społeczeństwa, polegające na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szeregu spotkań z dziećmi i młodzieżą. W ich trakcie policjanci realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej, w tym również dzielnicowi, informowali o sposobach bezpiecznego zachowania podczas całego sezonu zimowego.

W ramach akcji został również ogłoszony ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży pn. „Śnieżny Dekalog” promujący bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia, w którym mogły wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 16 lat. Warto wspomnieć, że do udziału w nim aktywnie włączyło się ponad 60 szkół i 15 przedszkoli na terenie całego kraju, przesyłając prace konkursowe swoich podopiecznych.

Ostatecznie jury składające się z przedstawicieli Organizatora oraz Partnerów konkursu wyłoniło spośród przysłanych prac: 2 laureatów prac plastycznych oraz 5 laureatów spotów filmowych, ponadto przyznano 6 wyróżnień w obydwu kategoriach.

Jedną z osób, która przesłała swoją pracę plastyczną na konkurs był Bartłomiej Pietras – uczeń Szkoły Podstawowej w Borowej. Dziś, Bartek wraz z mamą Gabrielą, spotkał się z Komendantem podinsp. Tomaszem Grazdą, aby odebrać z jego rąk nagrody oraz dyplom. Komendant w kilku zdaniach pogratulował chłopcu w imieniu Kierownictwa polskiej Policji oraz Partnerów akcji. Podinsp. Tomasz Grazda wyraził słowa uznania dla talentu chłopca oraz podkreślił, że na uznanie zasługuje zapał i chęć 14-latka do udziału w konkursach promujących bezpieczeństwo.

Serdecznie gratulujemy Bartkowi i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Policję.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa