W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Wrześniowe szkolenie WOT [FOTO]

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT nie zwalniają tempa i doskonalą swoje umiejętności bojowe podczas szkolenia zintegrowanego, organizowanego w każdym roku szkolenia żołnierzy WOT. Sanocki batalion ćwiczył w swoich stałych rejonach odpowiedzialności jak i na obiektach wojskowych.

Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przez dwa tygodnie doskonalili umiejętności bojowe, odbywali treningi strzeleckie, prowadzili działania taktyczne, saperskie, poznawali techniki linowe oraz szkolili się na wodzie. Szkolenie zintegrowane prowadzone było w stałym rejonie odpowiedzialności 35. Batalionu Lekkiej Piechoty, na terenie powiatów bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, krośnieńskiego oraz brzozowskiego.

Żołnierze sanockiego batalionu oraz kompania saperów mieli okazje, m.in. ćwiczyć nad zaporą wodną w Sieniawie niedaleko Rymanowa, gdzie zapoznawali się z technikami linowymi. Zajęcia tego typu są przykładem rozwijania kompetencji tzw. „podwójnego zastosowania”, czyli przydatnych zarówno w czasie wojny, jak i w sytuacjach klęsk czy katastrof.

Zgrupowanie poligonowe pozwoliło mi usystematyzować posiadaną wiedzę, ale też opanować nowe umiejętności. To szkolenie wzmocniło cechy psychofizyczne naszych żołnierzy, a poprzez działanie w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych przygotowało ich do realizacji ekstremalnych zadań – powiedział plut. Marcin Mroczkowski, instruktor wspinaczki.

Umiejętności swoje doskonalili także saperzy z kompanii saperów. W ośrodku inżynieryjno-saperskim Sitawina w Nowej Dębie pokonywali tor napalmowy jako element zajęć taktycznych z pokonywania strefy niebezpiecznej podczas ataku środkami zapalnymi oraz realizowali zadania ze sporządzania zapalnika lontowego z wysadzeniem materiału wybuchowego.

To intensywne 14-dniowe szkolenie zintegrowane, trwające od wczesnych godzin porannych, często również w nocy, bez względu na panujące warunki atmosferyczne wymaga od żołnierzy dobrej kondycji fizycznej oraz odpowiedniego przygotowania. Szkolenia zintegrowane organizowane na poligonach poza, podstawowymi, wyrównawczymi i rotacyjnymi, są jedną z form podnoszenia umiejętności bojowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Udział w poligonie, minimum raz w roku jest obowiązkiem każdego żołnierza WOT – podsumował płk Michał Małyska, Dowódca 3. Podkarpackiej Brygady OT.

Warto na koniec podkreślić, że tego typu ćwiczenia w ramach szkolenia zintegrowanego są fundamentem funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej. Siłą i atutem żołnierzy OT jest doskonała znajomość terenu, z którego pochodzą i który znają często od dziecka. Przy realizacji zadań w czasie zagrożenia zewnętrznego, to właśnie ten element może dać siłom własnym przewagę nad przeciwnikiem.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecka gwiazda sportu u Prezydenta RP

Wiadomości Mielec

Byli komandosi szkolą terytorialsów

Wiadomości Mielec

Rudzianki powalczyły w finale koszykówki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa