W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Wsparcie dla medyków z Iwano-Frankowska

Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu wesprze medyków z Iwano-Frankowska na Ukrainie. Do wysyłki ratownikom z terenów ogarniętych wojną przygotowano już m.in. leki i opatrunki.

– Znamy ich z Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym w Bielsku – Białej. Teraz są na froncie i potrzebują naszej pomocy! – mówią o akcji ratownicy medyczni Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu z dyrektorem Grzegorzem Gałuszką na czele.

– Ja też jestem ratownikiem medycznym, dlatego ten apel o wsparcie w niesieniu pomocy medycznej głęboko mnie poruszył. Zresztą jak chyba wszystkich medyków w naszym województwie i nie tylko. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by chociaż w taki sposób pomóc w walce o wolność i pokój! Przygotowaliśmy do wysłania leki, opatrunki, aparaty do kroplówek, strzykawki, wenflony i wiele innych potrzebnych tam rzeczy – mówi rat. med. Jakub Betlej z Mielca.

Apel pogotowia:
Jeżeli posiadacie sprzęt medyczny lub inne rzeczy niżej wymienione prosimy o dostarczanie ich do naszego pogotowia, a my wyprawimy je w drogę do Iwano-Frankowska.

Jaki sprzęt jest potrzebny?
-Indywidualne krótkofalówki (działające w promieniu 20-30 km)
-kamizelki kuloodporne (III -IV klasa),
-kevlarowe hełmy,
-bandaże taktyczne, hemostatyczne i przeciw oparzeniowe,
-bandaże okluzyjne,
-dostęp doszpikowy.

Sprzęt należy przywieźć do siedziby podkarpackiego Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dostawczy renault potrącił pieszą na ul. Wolności

Wiadomości Mielec

Powiatowy Jarmark Świąteczny – zmiany w ruchu drogowym

Wiadomości Mielec

Akcja ratujmy „harcówkę”

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa