W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Wsparcie dla Mielca z Funduszu Inwestycji Samorządowych

Kwota 15 225 823,00 zł. zasili budżet miasta Mielca w ramach rządowego wsparcia z Funduszu Inwestycji Samorządowych utworzonego, aby uzupełnić gminom i powiatom wpływy z podatków PIT i CIT oraz innych dochodów.

Skutki pandemii koronawirusa odczuwają nie tylko przedsiębiorcy. Spadki dochodów poważnie dotknęły także samorządy. Alarmowali o tym włodarze gmin i miast, zaznaczając że spowoduje to znaczne ograniczenie zdolności inwestycyjnych.

Rządową odpowiedzią na te kłopoty ma być Fundusz Inwestycji Samorządowych na który w skali kraju będzie przeznaczone około 6 miliardów złotych. Kwoty dotacji jakie trafią do poszczególnych samorządów ustalono na podstawie algorytmu opracowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości. Wynikają one z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów.

Promesy dla samorządów naszego regionu w ramach funduszu Covid-19 przekazał w czwartek 26 czerwca poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos. – Pieniądze będą łatwo dostępne. Zostaną przyznane w formie przelewów na wniosek samorządów, bez zbędnej biurokracji. To bezprecedensowe wsparcie dla każdej gminy i każdego powiatu w Polsce – powiedział Fryderyk Kapinos przekazując na ręce Prezydenta Jacka Wiśniewskiego promesę na kwotę 15 225 823 zł. Powiat  Mielecki otrzyma 4 832 974,00. Rządowe wsparcie ma być przeznaczane na lokalne inwestycje bliskie ludziom – na remonty żłobków, przedszkoli, szkół, na budowę wodociągów i kanalizacji, na inwestycje drogowe.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa