W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Wsparcie hodowców trzody chlewnej [FOTO, VIDEO]

W Borowej w Urzędzie Gminy odbyła się konferencja prasowa dotycząca mechanizmów wsparcia dla rolników produkujących trzodę chlewną oraz podsumowanie dotychczasowych działań w zakresie przeciwdziałania chorobie Afrykańskiego Pomoru Świń.

W konferencji wzięli udział: Fryderyk Kapinos – Poseł na Sejm RP, Mirosław Welz – Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, Wiesław Polek – Dyrektor Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie, Stanisław Kagan – Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mielcu, Stanisław Mieszkowski – Wójt Gminy Borowa.

Hodowcy trzody chlewnej mogą liczyć na wsparcie nawet do 15 tys. euro. Powiat mielecki jest na czwartym miejscu w kraju pod względem produkcji trzody chlewnej.

O dopłaty może się starać każdy rolnik, który do 15 maja 2022 r. zgłosił do rejestru IRZ, co najmniej 10 prosiąt, urodzonych w gospodarstwie między 1 kwietnia 2021 r. a 31 marca 2022 r.

Rolnicy nie ukrywają zadowolenia z nowego programu.

Wnioski będą przyjmowane do 31 stycznia 2023 r. drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza udostępnionego na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ARiMR.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa