W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wsparcie ORLENU dla OSP z powiatu mieleckiego

Fundacja ORLEN rozstrzygnęła tegoroczną edycję programu „ORLEN dla Strażaków”. Wśród Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają wsparcie, znalazły się jednostki z powiatu mieleckiego. 

W ramach programu zostały wybrane wnioski jednostek Państwowej Straży Pożarnej lub Ochotniczej Straży Pożarnej o dofinansowanie lub sfinansowanie zakupu sprzętu niezbędnego w realizacji zadań, w szczególności do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami na ich terenie działania. W skali kraju złożonych zostało 3300 wniosków, po których analizie darowiznę otrzymało 375 jednostek. 

Z terenu powiatu mieleckiego wsparcie otrzymało 11 jednostek. Są to: OSP Grochowe I, OSP Borki Nizińskie, OSP Breń Osuchowski, OSP Chorzelów, OSP Chrząstów, OSP Książnice, OSP Przecław, OSP Wadowice Górne, OSP Wola Pławska, OSP Wola Wadowska, OSP Rzędzianowice I.

– Bardzo się cieszę, że firma ORLEN poprzez swoją fundacje wspiera strażaków z jednostek zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak również jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Przy okazji spotkania z Prezesem PKN ORLEN Danielem Obajtkiem podziękowałem za to duże wsparcie – mówi Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP, członek Parlamentarnego Zespołu Strażaków. – To bardzo ważne, aby strażacy pracowali na sprzęcie wysokiej jakości, adekwatnym do wyzwań z którymi muszą się mierzyć podczas służby. Jest to niezwykle istotne w kontekście  bezpieczeństwa mieszkańców terenów na których działają poszczególne jednostki straży pożarnejstąd również cieszy mnie, że spośród obdarowanych 375 jednostek w skali całego kraju aż 11 z nich to OSP z powiatu mieleckiego – dodaje poseł Kapinos.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Miejski Dzień Dziecka 2023 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Młodzieżowa Rada Miejska spotkała się z Prezydentem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zarząd Powiatu Mieleckiego z absolutorium

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa