W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Wspieraj Seniora – program także w Mielcu

W ostatnich dwóch miesiącach 2020 r. Gmina Miejska Mielec przystąpiła do realizacji Programu „Wspieraj Seniora”. Koordynatorem działań  jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu. Dzięki zaangażowaniu jego pracowników oraz 31 wolontariuszy, pomocy udzielono 44 seniorom, łącznie  w  ponad 200 sprawach.

W roku 2021 r. działania wspierające seniorów są kontynuowane w ramach tego samego Programu.

Z pomocy pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i wolontariuszy mogą skorzystać, co do zasady, osoby powyżej 70-go roku życia (niekorzystające z usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych), które pozostają w domu w związku z zagrożeniem  zakażenia COVID-19, a nie mają osób bliskich, czy zaprzyjaźnionych, mogących udzielić im pomocy, w szczególności: w zakresie dostarczenia zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, czy  w drobnych sprawach urzędowych.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony internetowej: https://wspierajseniora.pl, bądź bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, pod numerami telefonów: 17-7875733, 17-7875734, 17-7875740.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa