W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje

Wspólnie działania policji i SOK [FOTO]

Mieleccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, jak co roku podczas akcji „Bezpieczny Piątek” przypominali o właściwym zachowaniu w rejonach torowisk.

Policjanci oraz przedstawiciele PKP prowadzili wspólne działania w Mielcu przy ulicy Głowackiego oraz na przejazdach kolejowo – drogowych w całym kraju.

Projekt ma na celu eliminację negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego podczas przekraczania przejazdów kolejowo–drogowych oraz korzystania „z dzikich przejść”. Ubiegłoroczna analiza wspólnej akcji wykazała, że najczęstszymi wykroczeniami popełnianymi przez kierowców jest brak reakcji na znak STOP, próba przejechania pod zamykającymi się rogatkami bądź też ich ominięcie (tak zwana jazda slalomem).

Na kierowców i pieszych czekały ulotki edukacyjne. Podczas działań funkcjonariusze wspólnie rozmawiali o konsekwencjach nie prawidłowych zachowań w okolicy przejazdów kolejowych. Organizatorzy przedsięwzięcia pouczali użytkowników przejazdów kolejowo – drogowych o prawidłowym zachowaniu podczas ich przekraczania. Warto jednak przypomnieć, że na tych którzy rażąco naruszają przepisy kodeks ruchu drogowego, oprócz upomnienia, funkcjonariusze mogą nałożyć mandat.

Akcja „Bezpieczny piątek” prowadzona była na przejazdach kolejowo – drogowych wszystkich kategorii oraz wzdłuż torów, tam gdzie występują tak zwane dzikie przejścia.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa