W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Wspólnie o wspólnej inwestycji linii kolejowej [FOTO]

Trwają prace projektowe kolejnego odcinka linii kolejowej L25. Chodzi o fragment łączący Mielec i Padew Narodową. Dziś z inicjatywy marszałka województwa Władysława Ortyla odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie. 

W urzędzie marszałkowskim samorządowcy rozmawiali z Mieczysławem Borowcem, dyrektorem PKP PLK, oddział w Rzeszowie. Jednym z głównych tematów była kwestia budowy wiaduktu i usytuowania go w planowanym układzie drogowym. Omawiano także kolejne potencjalne możliwości dofinasowania budowy wspomnianego wiaduktu.


– Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze. Cieszę się, że wspólnie z pozostałymi samorządami realizujemy założone wcześniej zadania. Most już łączy obydwa brzegi Wisłoki, wiadukt będzie jego przedłużeniem, który zamknie układ drogowy wokół całego miasta – powiedział Władysław Ortyl.

Marszałek poinformował także o kolejnym, trzecim już zwiększeniu dofinansowania na wspomniany remont L25. W ubiegłym tygodniu zarząd województwa dołożył do inwestycji następne 22 miliony złotych, m.in. na zwiększenie bezpieczeństwa na torach, gdyż niektóre przejazdy będą miały wyższą klasę. W spotkaniu wziął udział prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, wraz ze swoim zastępcą Pawłem Pazdanem, a powiat reprezentował członek zarządu Maciej Jemioło.

Zobacz też...

Pogoń dobiła ranną Stal [FOTO, AUDIO]

Redaktor naczelny

Ferie w Samorządowym Centrum Kultury [FOTO]

Redaktor naczelny

Spotkanie szkół z policjantkami na temat dopalaczy, narkotyków i cyberprzemocy w Cinema3D [FOTO, VIDEO]

Redaktor naczelny