W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wszystkie kolory świata [FOTO]

W październiku 2016 roku V LO  oraz Gimnazjum nr 3 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr1 w Mielcu przystąpiły do IV edycji światowego projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Swiata”.

Jego inicjatorką i koordynatorką była pani Marta Błachowicz, we współpracy z panią Beatą Zubiel i panią Jolantą Witek.  W ramach tej akcji uczniowie przygotowali laleczki inspirowane kulturą wszystkich kontynentów. Królowała Afryka i Azja, ale było też sporo Europejczyków, a nawet kilku Eskimosów.

W ich wykonanie zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale mamy i babcie, które kibicowały projektom. Każda lalka miała swój „akt urodzenia”, a w nim  imię, kraj pochodzenia i zainteresowania.

Cała inicjatywa była skierowana w tym roku na pomoc dla dzieci w Angoli

i zakupienie dla nich szczepionek ochronnych. Młodzież naszej szkoły bardzo aktywnie włączyła się w akcję wykonując ponad 100 lalek.

Impreza finałowa odbyła się 11.01.2017 w ZSO nr 1. Uczniowie zaprosili na tą uroczystość dyrektorów mieleckich szkół, przedstawicieli  lokalnej społeczności, rodziców i dziadków.

 

Występ rozpoczął się krótką scenką kolędników misyjnych, następnie chór, pod opieką pana Macieja Kosztyły, wprowadził nas w klimat rodem z czarnej Afryki, ale najważniejsza była licytacja wykonanych lalek. Głównemu licytatorowi – Ali Piękoś – młotek migał na okrągło. Publiczność była bardzo aktywna, zdecydowana i szczodra.

„Zaadoptowała” 36 lalek za blisko 5000 złotych. Wielu spośród darczyńców nabyło więcej niż 1 lalkę i było wyjątkowo hojnymi m.in. pani Jolanta Miłoś, pan Piotr Knyspel, pani Łucja Bielec, pan Jarosław Zubiel, pan Andrzej Tylutki, pan Jacek Stachowicz. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy szczodrze wsparli naszą akcję.

Rodzice, którzy nie mogli przyjść na naszą imprezę w ciągu dnia mieli okazję

„zaadoptować” lalkę w trakcie wywiadówek 12 i 13 stycznia. Nasza skarbonka jeszcze się dopełniła. Rodzice byli bardzo zainteresowani akcją i wsparli nas hojnie finansowo.

Projekt zakończył się sukcesem dzięki aktywności wielu Mielczan.  

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa