23 października 2019 (środa) - 13:05
Wszystko albo nic!
Wszystko albo nic!
Wszystko albo nic!
Sport

Wszystko albo nic!

Zdecydowanie nie tak wyobrażali sobie finisz rozgrywek podopieczni Marcina Basiaka, którzy jeszcze kilka dni temu losy utrzymania mieli w swoich rękach. Mielczanie niestety przegrali w sobotę u siebie z Wybrzeżem Gdańsk, przez co ich losy ważyć się będą do ostatniej kolejki, w której to podejmą Zagłębie Lubin. Stal aby zostać w PGNiG Superlidze musi swój mecz wygrać oraz liczyć na to, że Arka w spotkaniu z Wybrzeżem nie zdobędzie punktów.

Zagłębie jest już pewne utrzymania, choć podopieczni Bartłomieja Jaszki przegrali w niedzielę z Pogonią Szczecin 27:31, to jednak wygrana nad MKS-em Kalisz 28:23 oraz wyniki pozostałych spotkań spowodowały, że „Miedziowi” na kolejkę przed końcem zapewnili sobie ligowy byt.

Niestety tego samego nie może powiedzieć Stal, która przegrała w sobotę we własnej hali z Wybrzeżem Gdańsk. Mielczanie w tym meczu pozostawili serce na boisku, lecz niestety to nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa, gdyż nieskuteczność w ataku oraz kontrowersje w samej końcówce spowodowały, że to Wybrzeże po syrenie końcowej mogło cieszyć się z utrzymania.

„Czeczeńcy” swoją ostatnią szansę będą mieli w środę podczas spotkania z Zagłębiem Lubin. „Biało-Niebiescy” nie są jednak zależni sami od siebie, gdyż oprócz zwycięstwa muszą również liczyć na wygraną Wybrzeża Gdańsk nad Arką Gdynia. Tylko taki scenariusz pozwoli mielczanom zagrać w barażach, gdzie czeka już Nielba Wągrowiec.

Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec, 22.05.2018, godz. 18:30, Hala RSC w Lubinie, ul. Odrodzenia 28B.

Wszystko albo nic!
Wszystko albo nic!


Wszystko albo nic!
Wszystko albo nic!
Wszystko albo nic!

Zobacz też...

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości