W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Sport

“Wybiegaliśmy prawie 2000 zł! – #WYBIEGAJSPRZĘT” [FOTO]

W sobotę, 12 maja, mielecka młodzież miała szansę zdobyć pieniądze na sprzęt sportowy dla swoich szkół. Fundacja Klub Młodych Liderów we współpracy z galerią Navigator zaoferowali uczniom, w ramach imprezy “Wybiegaj sprzęt sportowy”, 10 zł na wyposażenie sportowe swoich szkół za każdy przebiegnięty przez nich kilometr. Łącznie uczestnicy przebiegli ponad 182 km, co dało im kwotę 1820 zł.

12 maja w mieleckiej galerii Navigator nie zabrakło zaciętej rywalizacji. Od 12.00 do 16.00 na rozstawionych tam bieżniach uczniowie mieleckich szkół walczyli o sprzęt sportowy dla swoich placówek. Za każdy przebiegnięty w ciągu 3 h kilometr organizatorzy oferowali im 10 zł na ten cel.

W wydarzenie zaangażowanych było 4 mieleckie szkoły: I LO, II LO, V LO i ZST oraz zawodnicy z SPR Stal Mielec i z Zabieganych Mielec, którzy “wybiegali” pieniądze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mielcu.
Na terenie galerii w sobotę zostało rozstawionych 5 bieżni, na których zawodnicy dzielnie walczyli o każdy metr. W wydarzeniu udział wzięło ponad 100 biegaczy, którzy łącznie przebiegli dystans 182 km, co daje kwotę 1820 zł na sprzęt sportowy dla mieleckich szkół.
Najdłuższy dystans, bo aż 38,7 km, wybiegało II LO. Na drugim miejscu uplasowali się SPR Stal Mielec oraz Zabiegani Mielec, którzy na cele charytatywne przekazali 379 zł. Na podium znalazło się również VLO pokonując 36,6 km.

Kolejne szkoły, które wybiegały sprzęt sportowy to ZST, z kwotą 359 zł oraz ILO, które zdobyło 329 zł. Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli do końca, a dzięki dopingowi ze strony obecnych podopiecznych mieleckiego OREW-u, kolegów, nauczycieli, a nawet dyrektorów szkół, udało im się “wybiegać” niemałe kwoty.

Organizatorami wydarzenia byli Fundacja Klub Młodych Liderów wraz z Galerią Navigator. Impreza nie mogłaby odbyć się również bez wsparcia sponsorów. Całość wspomogło centrum dietetyczne Projekt Zdrowie, które zadbało o wodę dla spragnionych biegaczy, co więcej, oferowało również porady dietetyczne. Uczestnicy po tak długich dystansach mogli nabrać sił, dzięki cateringowi zapewnionemu przez Pana Kanapkę.

Niespodzianką okazał się konkurs, w którym główną nagrodą były podwójne bilety do Cinema3D. Imprezę znacznie wspierała również siłownia Calypso Fitness, która na czas trwania wydarzenia, udostępniła 5 bieżni, na których zmagali się uczestnicy, oprócz tego dla zwycięzcy internetowego konkursu przygotowali oni również miesięczny karnet na swoją siłownię.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa