W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Wybitny ilustrator w Dulczy Malej

8 grudnia Niepubliczną Szkołę Podstawową w Dulczy Małej odwiedził gość specjalny – światowej klasy ilustrator książek dla dzieci i młodzieży – Suren Vardanian.

Urodził się on w Kirowakanie w Armenii. Od 1992 roku mieszka i pracuje w Polsce. Zajmuje się ilustrowaniem książek, liternictwem, grafiką użytkową i opracowaniem znaków graficznych.

Dla Wydawnictwa Skrzat zilustrował m.in.: serie „Pan Kleks”, „Przygody Ciumków” oraz książki: „Pinokio”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Baśnie Braci Grimm” i „Podróże Guliwera”. Jest także ilustratorem książek Agnieszki Chylińskiej: „Zezia, Giler i Oczak”, „Zezia i wszystkie problemy świata”, „Labirynt Lukrecji”(wszystkie dostępne w bibliotece w Dulczy Małej).

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, dowiedzieli się wiele na temat szkicu i rysunku. Obserwowali gościa podczas pracy, zadawali pytania na temat tworzenia ilustracji książkowej. Uczyli się, w jaki sposób przedstawia się emocje na twarzy bohaterów książek – od smutku, złości po ogromną radość i zdziwienie.

Na ich oczach na białej kartce pojawił się smok z „Alicji w Krainie Czarów” i maszerujący do szkoły Pinokio. Na specjalne życzenie chłopców z klasy III pan Suren namalował helikopter w akcji.

Oczywiście nie mogło zabraknąć próśb o autografy. Gość nikomu nie odmówił. Na pamiątkę wpisał się również do kroniki szkolnej i jednej z ilustrowanych przez siebie książek, dostępnej w bibliotece.

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa