W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Wybory samorządowe już za rok – kto z PiS wystartuje na prezydenta Mielca?

Jednym z potencjalnych kandydatów jest właśnie Władysław Ortyl. Mówi się także o możliwości kandydowania asystenta Ortyla – Tomasza Leyko, dziennikarza i działacza sportowego – podało na swojej stronie internetowej radio RDN Małopolska.

W kuluarach od dość dawna mówi się, że prawdopodobieństwo startu dotychczasowego Marszałka Województwa Podkarpackiego na prezydenta Mielca wynosi ok. 70%.

Jak powiedział w wywiadzie dla tarnowskiego radia obecny marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl mieszkający w Mielcu, zależy im, aby „kandydat miał doświadczenie i zarazem dobre spojrzenie na samorząd (…) świeże spojrzenie perspektywiczne na sprawy samorządu. Kandydat musi być merytoryczny i mieć pojęcie o zatrudnianiu.”.

Zarówno tarnowskie radio RDN, jak i ludzie związani z mielecką prawicą mówią, że w przyszłorocznych wyborach prawdopodobnie ze względów zdrowotnych nie wystartuje dotychczasowy prezydent miasta – Daniel Kozdęba.

Kto w PiS stanie do walki na urząd prezydenta w Mielcu? O tym dowiemy się już w najbliższych tygodniach.

 Fot. Adam Cyło

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

2 komentarze

Mielczanin 28 lipca 2017 (piątek) at 16:36

Gdzieś na stare lata trzeba osiąść, w Mielcu nikt złego słowa o nim nie powie bo przez lata był daleko, ale dziękujemy p. Ortylowi za brak reakcji w sprawie kronospanu. Miałeś marszałku nas na działanie dla Mielca, won od koryta przy wyborach teraz skoro przez tyle czasu miałeś nasze prośby w czterech literach!

Andrzej Adamczyk 29 lipca 2017 (sobota) at 11:23

Dla mnie kandydatem jest ANDRZEJ ZEMMEL, nie stac, mielecki PiS na kolejne dziwne eksperymenty,wiem co piszę bo od początku jestem w mieleckim PiS i z moim tatą go zakładałem w naszym miescie, znam Andrzeja wiele lat dał się poznac wielu mielczanom jako wspaniały organizator, społecznik, obecnie sprawuje funkcję wice-przewodniczącego Rady Miasta.Dzisiaj spotkacie go na blwarach Nad Wisłoką podczas Zlotu militarnego przy namiocie Stowarzyszenia Orzeł Biały- Strzelec, którego jest prezesem ,Andrzej jest także członkiem mieleckich struktur PiS , Warto popierać jego kandydaturę , mysle ze ma duże szansę jest to nasz, mielecki Chłopak.AA

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa