W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wybrane projekty lokalne MBO

W rozpoczynającym się w najbliższy poniedziałek 20 września głosowaniu w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego – edycja na rok 2022, oprócz projektów ogólnomiejskich wybierać będziemy jeden spośród 21 zgłoszonych projektów lokalnych.

Należy pamiętać o tym, że w przeciwieństwie do poprzednich głosowań, gdy można było wybierać trzy projekty lokalne (ale tylko w jednym wybranym obszarze) tym razem na projekty lokalne mamy do dyspozycji tylko jeden głos.

Już od poniedziałku karty do głosowania można będzie pobrać w jednym z dziewięciu punktów do głosowania w których głosujący będą także oddać swoje głosy.

 OMÓWIENIE PROJEKTÓW LOKALNYCH W MBO 2022:

 OBSZAR 1 (Borek/Lotników)

1.Doposażenie i oświetlenie siłowni plenerowej przy ul. Wspólnej.

–  Wykonanie instalacji oświetlenia siłowni plenerowej celem poprawy bezpieczeństwa w czasie jej użytkowania oraz jej doposażenie o nowe urządzenia do ćwiczeń. Koszt – 100 000 zł.

2.Wybieg dla psów na os. Lotników.

– Budowa ogrodzonego wybiegu dla psów na wydzielonym terenie zielonym, nasadzenie drzew, umieszczenie m.in. ławek, koszów na śmieci i psie odchody, montaż urządzeń do psich sportów i zabaw. Koszt – 70 000 tys. zł.

3.Upiększenie deptaka przy ul. Tańskiego poprzez montaż nowoczesnych ławeczek i donic miejskich z kwiatami i roślinnością.

–  Montaż nowoczesnych ławek, donic miejskich przy deptaku, nasadzenie w donicach kwiatów i roślin zielonych przy deptaku. Koszt – 60 000 zł.

4.Zakup mobilnej sceny koncertowo-teatralnej wraz z wyposażeniem na potrzeby organizacji lokalnych wydarzeń

–  Zakup uniwersalnej, mobilnej sceny koncertowo – teatralnej o wymiarach 6x4m wraz z wyposażeniem (nagłośnienie, oświetlenie oraz sprzęt potrzebny obsługi sceny). Koszt –  100 000 zł.

5.Piknik „Rodzinnie u Ducha”.

– Organizacja na terenach przy SP 8 i na placu kościelnym Parafii Ducha Św. w Mielcu bezpłatnego, integracyjnego wydarzenia dla mieszkańców Mielca, w ramach którego odbędzie się koncert zespołu muzycznego, gry i zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Koszt – 40 000 zł

OBSZAR 2 (Cyranka/Mościska)

 1. Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego na os. Mościska.

– Budowa boiska do siatkówki o łącznej powierzchni ok. 380 m2  z nawierzchnią syntetyczną i niezbędną infrastrukturą. Koszt – 100 000 zł.

OBSZAR 3 (Smoczka/Smoczka I)

 1. Budowa ogrodzenia i doposażenie boiska KS. Smoczanka.

–  Wykonanie ogrodzenia dzielącego płytę główną boiska od pozostałego terenu wraz z piłkochwytami oraz zamontowanie elektronicznej tablicy wyników. Koszt – 100 000 zł.

2.Mini Park Linowy Smoczka przy ul. Dąbrówki.

– Sporządzenie dokumentacji potrzebnej do zagospodarowania terenu, instalacja mini parku linowego,  wykonanie odpowiedniej nawierzchni (np. piaskowej). Koszt – 100 000 zł.

 OBSZAR 4 (Kilińskiego/Kościuszki)

1.Modernizacja izolacji termicznej budynku w schronisku „Pies i Kot”.

–  Modernizacja energetyczna budynku m.in. montaż izolacji termicznej budynku (ściany zewnętrzne), która pozwoli na utrzymanie właściwej temperatury cały rok, ograniczy straty ciepła zimą oraz zmniejszy zużycie energii elektrycznej.  Koszt – 100 000.zł.

 OBSZAR 5 (Kopernika/Kusocińskiego)

 1. Zielone Płuca Miasta Mielca.

–  Nasadzenie drzew, krzewów i kwiatów we wskazanych lokalizacjach (m.in. planty w centrum za SCK i Biblioteką, tereny MOSiR-u przy ul. Kusocińskiego (naprzeciwko SP 7). Koszt – 100 000 zł.

 1. Wymiana ogrodzenia Przedszkola Miejskiego nr 4 w Mielcu.

– Wymiana ogrodzenia na nowe, demontaż starego ogrodzenia, osadzenie nowych paneli z słupkami na nowej podmurówce. Koszt – 100 000 zł.

 1. Wybieg dla psów na błoniach MOSiR.

– Utworzenie wygrodzonego i odpowiednio wyposażonego wybiegu dla psów na terenach rekreacyjnych MOSiR przy ul. Sportowej o wielkości 60x20m, wydzielenie miejsca do załatwiania potrzeb fizjologicznych zwierząt, postawienie koszy na śmieci, koszy na psie odchody i ławek dla opiekunów. Koszt – 100 000 zł

 OBSZAR 6 (Rzochów/Wojsław)

1.Street Workout Park Wojsław.

– Urządzenie w rejonie Domu Ludowego na Wojsławiu (ul. Wojsławska) parku do uprawiania street workout’u (sportu polegający na wykonywaniu ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Koszt – 50 000 zł.

2.Boisko do mini streetball’a.

– wykonanie boiska do treetball’a z sztuczną nawierzchnią na terenie przy SP 12 na osiedlu Rzochów. – Koszt – 50 000 zł.

OBSZAR 7 (Dziubków/Szafera)

 1. Budowa boiska do siatkówki przy SP nr 13 w Mielcu.

– Budowa boiska do piłki siatkowej(13x22m) ze sztuczną nawierzchnią poliuretanową na terenie przy Szkole Podstawowej nr 13 wraz z niezbędnym wyposażeniem. Koszt – 80 000 zł

 1. Piknik rodzinny i zawody wędkarskie o Puchar Rady Osiedla Dziubków.

– Organizacja na terenie Stawów Cyranowskich otwartych zawodów wędkarskich połączonych z piknikiem rodzinnym dla mieszkańców miasta Mielca. W ramach pikniku zorganizowane będą gry, zabawy oraz edukacja dla dzieci i młodzieży w zakresie wędkarstwa, połowu i hodowli ryb. Koszt – 20 000 zł.

 1. Miejsce spacerowe dla psów.

– Utworzenie na osiedlu Szafera w okolicy garaży (działka75/2) wybiegu dla psów wraz z instalacją ogrodzenia, wyposażonego w odpowiednie urządzenia przeznaczone do zabawy i tresowania psów. Koszt – 100 000 zł.

 OBSZAR 8 (Kazimierza Wielkiego/Wolności)

 1. Trasa do nordic walking – Czas na marsz.

–  Wytyczenie ścieżki w kształcie pętli z nawierzchnią przystosowanej do nordic walkingu na terenie parku przy ul. Kazimierza Wielkiego, wyposażonej m.in. w punkt pomiaru tętna wraz z ławką solarną. Koszt – 100 000 zł.

OBSZAR 9 (Niepodległości, Żeromskiego)

 1. Wymiana ogrodzenia Przedszkola Miejskiego nr 12 w Mielcu.

–  Wymiana starego ogrodzenia na nowe wraz z wykonaniem niezbędnych prac. Koszt – 85 000 zł.

 1. Monitoring obiektów sportowych przy SP nr 3.

–  Zakup oraz zainstalowanie monitoringu CCTV (kamery, rejestrator, dysk HDD, sprzęt instalacyjny) na terenie boisk sportowych przy SP nr 3 celem właściwego użytkowania boiska w godzinach popołudniowych. Koszt – 50 000 zł.

 1. Modernizacja parkingu przy Przedszkolu Miejskim nr 7 w Mielcu.

– Opracowanie dokumentacji projektowej, wykonanie przebudowy istniejącej drogi i parkingu (wymiana nawierzchni). Koszt – 50 000 zł.  

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa