W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default

70 lat Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

 

Pierwsze dni lipca koniecznie należy zarezerwować na wydarzenia związane z jubileuszem 70-lecia powstania Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”. Będą koncerty w plenerze, w sali widowiskowej Domu Kultury oraz wystawa urodzinowa. Impreza ma patronat Prezydenta Miasta Mielca, Jacka Wiśniewskiego, a za organizację odpowiada Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz działający pod egidą SCK – Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” im. Janusza Mejzy.
Lipcowy weekend z „Rzeszowiakami” rozpocznie się w piątek (1 lipca) o godz. 18 koncertem „Przyszliśmy Rzeszowiacy” w parku za Miejską Biblioteką Publiczną przy ul. Kusocińskiego 7. Park za MBP decyzją Rady Miejskiej w Mielcu zyskał nazwę ZPiT „Rzeszowiacy”, a 1 lipca odsłonięta zostanie tablica okolicznościowa upamiętniająca nadanie parkowi miejskiemu imienia Zespołu.
W sobotę, 2 lipca, o godz. 11.00 w kościele pw. MBNP odbędzie się jubileuszowa Msza Św. w intencji byłych i obecnych członków ZPiT „Rzeszowiacy”, a o godz. 18 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK publiczność będzie miała okazję obejrzeć „Koncert Pokoleń” z udziałem ZPiT „Rzeszowiacy. (Bilety na ten koncert w cenie 30 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka – dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).
Na niedzielę, 3 lipca, o godz. 18, zapraszamy mielczan na Rynek Starego Mielca na potańcówkę folkową z muzyką na żywo pt. „Zagrajcie mi sztajera…”.
Jubileuszowi towarzyszyć będzie także impreza towarzysząca – wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Ciury „Wykroje pamięci” – 1 lipca, godz. 17 w Galerii „ESCEK” Domu Kultury SCK.
Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich wydarzeniach przygotowanych z okazji urodzin Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”.
UWAGA: Bilety na koncert Rzeszowiaków do nabycia w kasie kina od 24 czerwca.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Wczytuję...
Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa