20 marca 2019 (środa) - 6:57
Slider
Image default

Alina Andriuti i Ivan Shemchuk na MFM 2018


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

 

Alina ANDRIUTI (Rumunia), Ivan SHEMCHUK (Ukraina) – koncert fortepianowy – 21. Mieleckie Festiwal Muzyczny

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu

zaprasza na koncert fortepianowy w ramach 21.Mieleckiego Festiwalu Muzycznego

Alina ANDRIUTI (Rumunia)

Ivan SHEMCHUK (Ukraina)

12 sierpnia 2018, godz. 17.00

sala widowiskowa Domu Kultury SCK

Bezpłatne bilety wstępu do odebrania w kasie kina “Galaktyka” (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, środy – kasa nieczynna).

Alina Andriuti urodziła się 9 kwietnia 1995 roku w Balti na Mołdawii, w rodzinie muzyków. Studiowała grę na fortepianie w National College of Art „Octav Băncilă” w Iaşiîn w Rumunii. Jej profesorowie uznali, że wykazuje wybitne cechy w grze na fortepianie. Przyjechała do Polski, aby kontynuować naukę i podjęła studia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, u profesora Jarosława Drzewieckiego, otrzymując stypendium rektora Akademii przez trzy kolejne lata (od 2014 do 2016). Uczestniczyła w kursach mistrzowskich Michaiła Woskriesienskiego (Rosja), Andrzeja Jasińskiego (Polska), Urszuli Bartkiewicz (Polska), Dina Joffe (Izrael), Vincenzo Balzaniego (Włochy), Eugena Indjic’a (Francja), Akiko Ebi (Japonia).

Ma na swoim koncie liczne koncerty solowe i z orkiestrą, m.in.: w Rumunii, Mołdawii, Rosji, Polsce, na Słowacji, w Czechach, Danii, we Włoszech, na Litwie. Alina jest laureatką wielu nagród, m.in.: I nagroda w Międzynarodowym Konkursie ,,Citta di Asti” (Włochy 2011), nagroda ,,Złoty Parnas” w Forum Pianistycznym ,,Bieszczady bez granic” (Polska 2013), nagroda w Międzynarodowym Konkursie ,,Musica Classica” w Moskwie (Rosja 2013), nagroda w Międzynarodowym konkursie ,,Daniele Ridolfi” (Włochy 2014), nagroda w konkursie w Kopenhadze (Dania 2014), nagroda w Międzynarodowym Konkursie ,,Val Tidone” (Włochy 2015), Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie ,,Muzyka Bez Granic” (Litwa 2015), pierwsza nagroda w Międzynarodowym Konkursie ,,Sztuka Duo” (Czechy 2015), Nagroda za najlepszą interpretację koncertu z orkiestrą – fortepian Forum ,,Bieszczady bez granic” (Polska 2017).

Ivan Schemchuk urodził się w 1994 roku w rodzinie muzycznej w Czerniowcach na Ukrainie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku trzech lat pod okiem swej matki. Następnie kształcił się w Szkole Muzycznej oraz w Specialized Secondary Music Boarding School of Krushelnytska we Lwowie pod kierunkiem Ludmiły Zakopets. Poszerza swe umiejętność biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów, jak: Urszula Bartkiewicz (Polska), Stanisław Drzewiecki (Polska), Irina Rumiancewa (Polska), Vera Nosina (Rosja), Mikhail Voskresensky (Rosja), Andrzej Jasiński (Polska), Olena Pylatyuk (Ukraina), Sergej Edelman (Belgium), Borys Bloch (Niemcy), Igor Chetuev (Niemcy), Vladimir Vinnitsky (USA), Eugen Indjic (Francja), Philippe Giusiano (Francja), Dina Yoffe (Israel), Kevin Kenner (USA), Akiko Ebi (Japonia), Takashi Yamamoto (Japonia). Często koncertował na Ukrainie i w Polsce oraz Slowacji, Danii, Włoszech, Rosji, Czechach, Litwie, Mołdawii, Rumunii, wykonując utwory solowe, kameralne i orkiestrowe. Obecnie studiuje na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr. hab. Jarosława Drzewieckiego.

Stypendysta Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich, a także miasta Bydgoszcz oraz Mera-Pnefal S.A. W roku akademickim 2015/2016 i 2016/2017 stypendysta ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych (Sanok 2014, Kopenhaga 2014, Moskwa 2015, Jekaterynburg 2015, Druskienniki 2015, Praga).

Koncertował już w Mielcu w 2017 r. wraz z Accademia dell’arco Chamber Orchestra w ramach forum pianistycznego ,,Bieszczady bez granic”.

Slider
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości