Szczegóły wydarzenia

  • Date:

W tym roku Mielec obchodzi 80-lecie przemysłu lotniczego. W 1938 r. rozpoczęła działalność fabryka lotnicza PZL Mielec-WP II podejmując produkcję samolotów bombowych PZL-37 Łoś. Był to ważny impuls w dziejach miasta i jedno z ważniejszych wydarzeń w jego kilkusetletniej historii. Dzieje mieleckiego lotnictwa pisane były różnymi wydarzeniami. Jednak niezaprzeczalne jest to, że dziś trudno wyobrazić sobie lepszą wizytówkę miasta.

Regulamin i zapisy:
http://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=353

Ponieważ wyjątkowe okazje, wymagają specjalnej oprawy i celebracji, pragniemy zaprosić wszystkich lubiących aktywny wypoczynek do wspólnego świętowania w nietypowy sposób.
Urząd Miejski w Mielcu oraz Studio Wizualne Damian Gąsiewski wraz z Partnerami honorowymi Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu oraz Lotniskiem Mielec zapraszają na wieczorny bieg z okazji 80-lecia przemysłu lotniczego po pasie startowym mieleckiego lotniska. Będzie to pierwszy taki bieg w naszym mieście.

14 kwietnia 2018 r. będziecie mieć niecodzienną okazję przebiec 6,5 km trasę po pasie startowym mieleckiego lotniska w otoczeniu statków powietrznych, będących wizytówką miasta. Start i meta zawodów będą zlokalizowane obok wieży kontroli lotów.
Biegacze wystartują o godz. 19:00 w blaskach zachodzącego
słońca, a kierunek będą im wyznaczać zapalone światła pasa startowego.

To bieg okolicznościowy, jedyny w swoim rodzaju. To wyjątkowa okazja, aby wzbogacić się m.in. o unikalny pamiątkowy medal, który będzie Wam przypominał o tej niecodziennej rocznicy. Idealną pamiątką będzie również wyjątkowa koszulka biegowa z sylwetkami mieleckich statków powietrznych.

Zapraszamy do zapisów, przeżyjmy to święto wspólnie.


Slider

Slider
Slider
Slider