Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprasza na

koncert inauguracyjny
XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

Eric Lu (USA) – fortepian
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej  
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent

4 lipca 2016 r., g. 19.30, sala widowiskowa Domu Kultury SCK
Bilety 60zł (sala)  i 50zł (balkon) do nabycia w kasie kina GALAKTYKA
(czynna od godz. 12.00 do ostatniego senasu filmowego, czwartki kasa nieczynna)

 

Eric Lu – pianista

Eric Lu, urodził się w 1997 roku i jest jednym z najbardziej obiecujących pianistów swojego pokolenia.

W lutym 2015 roku mając zaledwie 17 lat wygrał, będąc najmłodszym laureatem pierwszej nagrody w historii konkursu , Krajowy Konkurs Chopinowski w Miami na Florydzie w USA. Pianista otrzymał również nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu.  W tym samych roku Eric został laureatem czwartej nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 

Eric jest laureatem licznych konkursów pianistycznych m.in.  9 Chopinowskiego Konkursu dla Młodych Pianistów w Moskwie (2014), Minnesota International e-Piano Junior Competition (2013). W roku 2010, mając zaledwie 12 lat wygrał 12 Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Ettlingen w Niemczech.  Jest beneficjentem Tabor Foundation Piano Award Verbier Festival Academy (2015).  

Choć kariera koncertowa pianisty jest bardzo nowa i świeża artysta dostaje wspaniałe oceny publiczności za piękne wykonania, pełne głębi i emocjonalności.

Eric Lu  rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat u profesor Dorothy Shi.  

W  New England Conservatory Preparatory School uczył się w klasie profesorów:  Alexandra Korsantia i  A. Ramon Rivery. Obecnie  studiuje w  Curtis Institute of Music u Jonathana Bissa i Roberta McDonalda.  Jest również uczniem  Dang Thai Sona.

 

eric_lu

 


Slider

Slider
Slider
Slider