Slider

Szczegóły wydarzenia

  • Date:

KAPELA_BRODlW_fot.M.BieCNkowska_-_z_napisami

 

 

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza 26 czerwca do skansenu na ucztę muzyczną i taneczną. Zagra dla Państwa Kapela Brodów.

Kapela Brodów to prawdziwa gwiazda sceny folkowej. Sami odtwarzają dawne instrumenty i techniki gry na nich. Wyszukują dawne wiejskie melodie, aby na scenie uwolnić ogromne ilościenergii płynące z muzyki tanecznej. Koncert będzie zatem okazją nie tylko do słuchania, ale i do tańca. Można się przygotować na dwugodzinną podróż w czasie przez rytmy polskich tańców.

Kapela Brodów to laureat licznych konkursów (m.in. na Folkowy Fonogram Roku – Nowa Tradycjaorganizowanym przez  Polskie Radio), chętnie zapraszany na różnego rodzaju festiwale, m.in. Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Liderem grupy  jest Witek Broda, od wielu lat przemierzający Polskę w poszukiwaniu zapomnianych melodii i ostatnich ludowychmuzykantów.

Na repertuar działającej od 1992 roku kapeli składają się zarówno utwory będące wynikiem własnych poszukiwań w terenie, jak i pochodzące ze zbiorów m.in. Oskara Kolberga.

Początek koncertu o godz. 20.00. Cena biletu: 20 zł. Koncert odbędzie się na scenie w sektorze wstępnym.

 

Program i szczegóły na:  www.muzeumkolbuszowa.pl

 

kontakt:  Katarzyna Dypa

tel. 17 22 71 296


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider
Slider
Slider