Slider

Szczegóły wydarzenia

  • Date:

turnioki

W ramach Dni Papieskich 2016 odbędzie się koncert zespołu TURNIOKI

Jeżeli chcecie państwo poczuć klimat, gór, usłyszeć dźwięki które przeniosą was w bezkresy górskich hal i wierzchołki szczytów to twórczość zespołu Turnioki jest tego najlepszym gwarantem. Zespół łączy muzykę góralską z innymi gatunkami muzyki, rozumiejąc potrzeby odbiorcy i czerpiąc radość wspólnego muzykowania , która emanuje ze sceny.
Folk góralski Turnioki łączą, przede wszystkim, z muzyką rockową – z całym wachlarzem jej odmian, swobodnie poruszając się miedzy wirtuozowską estetyką Van Halen’a z jednej strony, jazz- rockiem, rapem, reggae z drugiej, a w środku umiejscawiając siłę ludowych polek i ciekawie zaaranżowane tańce góralskie.

Nieobce są Turniokom wycieczki w obszary muzyki klasycznej. Wycieczki na tyle skuteczne, że skrzypek, leader kultowej niegdyś grupy „String Conection” a dzisiaj niezastąpiony kompozytor i dyrygent Krzesimir Dębski zaproponował zespołowi współpracę z orkiestrą symfoniczną. Pomysł ten okazał się trafny. Zaowocował cyklem kilkudziesięciu koncertów, otwierając przed Turniokami nowe przestrzenie artystyczne i możliwość dotarcia do publiczności filharmonicznej.

Koncert zespołu TURNIOKI – program papieski Kościół MBNP, godz. 19.30 wstęp wolny

16 października (niedziela)


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider
Slider
Slider