W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default

Koncert zespołu Zamieszańcy


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

W najbliższą sobotę 23 września, o godzinie 14:00 na terenie Stawów Cyranowskich odbędzie się wydarzenie pn. Równonoc jesienna, realizowane w ramach projektu „Ja w mieście – mini granty Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu”.

Na mieszkańców Mielca czekać będą między innymi warsztaty oddechu czy z tworzenia masek. O godzinie 20:00 odbędzie się koncert zespołu Zamieszańcy. Zespół powstał w 2018 roku w południowo – wschodniej części Karpat, gdzie przebiega historyczna granica między dwoma obszarami etnicznymi: polskim i rusińskim (ukraińskim). Twórczość grupy początkowo bazowała na połączeniu tradycyjnych rytmów z Afryki Zachodniej i prawdziwych pieśni oraz melodii śpiewanych w języku Zamieszańców i Łemków. Obecnie muzycy tworzą autorskie kompozycje eksperymentując z muzyką świata oraz improwizacją. Wszystko to zaaranżowane jest za pomocą instrumentów etnicznych: djembe, didgeridoo, dundun, djabara, fujara, tamburyn, marakasy, misa tybetańska, dzwonki koshi i urozmaicone brzmieniem sampli.

Wstęp na warsztaty oraz koncert jest bezpłatny.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Sigillum Meriti Civilis 2023

Wiadomości Mielec

Odpalamy Święta – na placu AK

Wiadomości Mielec

Polska Noc Kabaretowa 2024

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa