W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default

Konkurs Palm Wielkanocnych


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

created by dji camera

SDK – „Najpiękniejsza – bo tradycyjna Palma Wielkanocna” – konkurs dla wszystkich, bez względu na wiek…

 

Zapraszamy mieszkańców Mielca do wzięcia udziału w pierwszej edycji konkursu
„Najpiękniejsza – bo tradycyjna Palma Wielkanocna”.

Konkurs, którego współorganizatorami są Spółdzielczy Dom Kultury, Parafia Św. Matusza Apostoła i Ewangelisty oraz Urząd Miejski w Mielcu skierowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz do wszystkich, dla których ważny jest  powrót do tradycji, do rękodzieła oraz ważne są obrzędy związane z mistyką Wielkiego Tygodnia.

Palmy wykonane tylko metodą tradycyjną, przy wykorzystaniu naturalnych elementów, należy dostarczyć w terminie do piątku 5 kwietnia, do Spółdzielczego Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej mieszczącego się w Mielcu przy ulicy Kusocińskiego 13 a.

Palmy oceni komisja konkursowa w skład której wchodzić będą  przedstawiciele organizatorów konkursu. Wybrani zostaną laureaci w pięciu  kategoriach wiekowych (przedszkolaki, uczniowie klas 1- 3, uczniowie klas 4 – 8, uczniowie szkół średnich, dorośli) oraz  w trzech kategoriach wielkościowych (palmy do 50 cm, palmy 51 – 100 cm, palmy powyżej 101 cm.)

Zgłoszone do konkursu palmy będzie można odebrać z SDK po 10 kwietnia. Wszyscy laureaci zostaną telefonicznie zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w rynku 14  kwietnia w Niedzielę Palmową.

Tego właśnie dnia podczas Mszy Św. w Bazylice Mniejszej Parafii Św. Mateusza Apostoła i Ewangielisty o godz. 12: 30 nastąpi poświecenie palm, a następnie przemarsz z palami na mielecki rynek, gdzie około godziny 13:30 odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu. Ponadto wśród pozostałych uczestników konkursu, jak również wśród osób, które przybędą wtedy na mielecki rynek ze swoimi tradycyjnymi palmami (bez sztucznych i zakupionych elementów) zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.

Regulamin konkursu będzie dostępny na stronach internetowych Urzędu Miasta Mielca. Wszelkie dodatkowe informacje o konkursie uzyskać można w Spółdzielczym Domu Kultury MSM,  tel.: 17 585 53 42, od poniedziałku do piątku w godz. 13:00 – 18:00.

Zobacz też...

Droga Światła – koncert

Redaktor naczelny

Dożynki Gminy Mielec 2017 – Wola Mielecka

Redaktor naczelny

Wyścig o pietruszkę

Redaktor naczelny
Wczytuję...