W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default

Ksiądz Dominik Chmielewski na Rekolekcjach Wielkopostnych w Kolbuszowej


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Dominik Chmielewski SDB (ur. w 1973 w Bydgoszczy) – polski duchowny katolicki, salezjanin, rekolekcjonista, posiadacz trzeciego stopnia mistrzowskiego dan w karate.
Przez wiele lat trenował karate oraz praktykował medytacje zen. W 1994 został dyrektorem do spraw szkolenia w Polskim Związku Sztuk Walki w Bydgoszczy. Równocześnie studiował teologię i filozofię. Tematem jego pracy licencjackiej był temat możliwości synkretyzmu filozofii Dalekiego Wschodu z chrześcijaństwem. Pochodząc z bardzo religijnej rodziny, angażował się równocześnie w życie Kościoła.
Po latach stwierdził: „karate w formie, którą trenowałem, nie da się pogodzić z chrześcijaństwem”.
W 1995 podczas pielgrzymki do Medziugorie, miejsca znanego z Objawień Maryjnych, doznał wstrząsu duchowego. W jego wyniku podjął decyzję o wstąpieniu do zakonu. W 1997 wstąpił do Towarzystwa św. Franciszka Salezego (salezjanie). W 2005 został wyświecony na kapłana.
Przez pewien czas pełnił funkcję duszpasterza akademickiego w Warszawie. Obecnie przebywa w klasztorze salezjańskim w Lądzie.
Jest autorem licznych książek i publikacji, w których podejmuje kluczowe tematy związane z wiarą.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

My nigdy nie poddajemy się – spotkanie na Zamku w Baranowie Sandomierskim

Wiadomości Mielec

FKS Stal Mielec – ŁKS Łódź

W sercu Puszczy. Ziemia mielecko-kolbuszowska

Wiadomości Mielec
Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa