Slider

Szczegóły wydarzenia

  • Date:

 

14695595_1265591316819607_2404901549389942678_n

 

6 listopad w godzinach 18:00 – 19:30

„Jadernówka” Oddział Fotograficzny Muzeum Regionalnego w Mielcu

Marek Bałata – Wybitny polski wokalista jazzowy. Specjalizuje się w śpiewaniu scatem. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje, transkrypcje utworów F.Chopina oraz pieśni m.inn. Włodzimierza Korcza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Włodka Pawlika, Stanisława Fiałkowskiego oraz utwory do filmów różnych kompozytorów.Marek Bałata & Krzysztof Ścierański to unikalny duet improwizującego wokalu i basu elektrycznego. W programie interpretacje poezji oraz „komponowanie w locie”. Bogactwo brzmień i wirtuozerii w wyszukanych tematach, wariacjach i improwizacjach.

 

Jest producentem muzycznym i wykonawcą jazzowej adaptacji Mszy Kreolskiej „ Misa Criolla ” Ariela Ramireza. Występował w musicalowej adaptacji powieści I.B. Singera „Sztukmistrz z Lublina” w Teatrach Warszawy i Wrocławia oraz niemieckojęzycznej wersji ( Der Zauberer von Lublin ) w Niemczech i Austrii. Również w adaptacji „Krwawe Gody” (wg. F.G.Lorca) w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz ostatnio w adaptacji „Dzieje Grzechu” S.Żeromskiego w Teatrze Capitol. Regularnie występuje z własnym Quintetem, w skład którego wchodzą najlepsi muzycy polscy.

 

W 1996 założył oryginalny międzynarodowy zespół „CANTABILE IN JAZZ” w którym występowały wybitne wokalistki : Urszula Dudziak, Michele Hendricks, Judy Niemack, oraz basiści: min. Anthony Jackson. Inny projekt to TRILOGY czyli Art Lande (USA), Gunter Wehinger (A) i Marek Bałata (PL).

Firma Gowi wydała CD Live „TRILOGY” a zespół odbył w 1999 r. trasę koncertową po USA z gościnnym udziałem Paula McCandlessa w sławnym klubie Yoshi’s w Oakland. Marek Bałata koncertował z takimi nazwiskami jazzu jak między innymi: Billy Hart, Steve Davis, Ernie Adams, Ronnie Burrage, Frank Lacy, Peter Madsen, Jeanfrancois Prins, Jack Van Poll, Marco Piludu, Andy Manndorff, Ronnie Burrage, Frank Lacy i niemal wszystkimi najwybitniejszymi artystami polskimi. … Koncertował w Europie z austriackim quartetem SONGLINES oraz KLEZMOKUM i KLEZ EDGE z leaderem Burtonem Greene.

Jego ostatnia wyjątkowa produkcja to koncert NIEMEN-WSPOMNIENIE oraz MAŁA MSZA ORGANOWA J.HAYDNA. Przez ponad 18-lat zwyciężał w plebiscycie JAZZ TOP pisma Jazz Forum w kategorii Wokalista Jazzowy. Występował na scenach Europy, Kanady i USA.

Krzysztof Ścierański – znakomity polski gitarzysta basowy, muzyk sesyjny, kompozytor. Grał między innymi w grupach: Laboratorium, Air Condition, String Connection, współpracuje z wieloma muzykami tworzącymi w różnych gatumkach muzycznych.
W swoim dorobku ma ponad 40 albumów solowych i jako muzyk towarzyszący. W 1994 roku wystąpił z Markiem Bałatą na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury (obecnie SCK).

www.balata.art.pl
www.scieranski.com.pl/index.html

 


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider
Slider
Slider