W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Konferencja prasowa w hali sportowo-widowiskowej MOSiR Mielec przy ulicy Solskiego, w której udział wzięli między innymi prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastian Świderski, oraz Radosław Swół – Prezydent Miasta Mielca, oficjalnie poinformowano o podpisaniu porozumienia w sprawie organizacji turnieju towarzyskiego reprezentacji Polski siatkarek, który odbędzie się w lipcu. 

Turniej potrwa od 16. do 19. lipca (z jednym dniem przerwy), a oprócz seniorskiej reprezentacji siatkarek, wezmą w nim udział jeszcze trzy inne, bardzo utytułowane zespoły. Biało-Czerwone pod wodzą Stefano Lavariniego zmierzą się z Serbkami (obecnymi wicemistrzyniami Europy oraz brązowymi medalistkami ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio), z Francuzkami (gospodyniami tegorocznych Igrzysk Olimpijskich i złotymi medalistkami Ligi Europejskiej z 2022 r.), oraz z reprezentacją Dominikany, która w zeszłym roku wywalczyła złoto Igrzysk Panamerykańskich.

Podczas konferencji prezes Sebastian Świderski zapowiedział, że turniej, będący ostatnim sprawdzianem naszych siatkarek przed najważniejszą imprezą tego sezonu, będzie hołdem dla zmarłej reprezentantki, Agaty Mróz-Olszewskiej. – Chciałbym oficjalnie powiedzieć, że turniej odbędzie się pod naszą egidą i zostanie nazwany Memoriałem Agaty Mróz-Olszewskiej. Od tego roku będziemy się starali, aby móc organizować go cyklicznie, by każdego roku, przed wielkimi imprezami, nasza kadra siatkarek mogła się zmierzyć z innymi wspaniałymi zespołami. W tym roku będą to oczywiście Igrzyska Olimpijskie, więc właśnie ten turniej będzie ostatecznym sprawdzianem formy przed wylotem do Paryża, dlatego już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich kibiców!

Agata Mróz-Olszewska była środkową reprezentacji Polski, dwukrotnie sięgnęła z kadrą po złoto Mistrzostw Europy seniorek (2003, 2005), w barwach narodowych rozegrała łącznie 138 meczów. Zmarła w 2008 r. w wieku 26 lat po walce z chorobą nowotworową.

Dla siatkarek nie będzie to pierwsza wizyta w mieleckiej hali, w sierpniu ubiegłego roku nasze zawodniczki rozegrały w tym obiekcie dwa towarzyskie spotkania z reprezentacją Turcji – w pierwszym meczu triumfowały rywalki (3:2), natomiast w drugim zwycięstwo odniosły Biało-Czerwone (3:1). 

Rozpoczęcie sprzedaży biletów na Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej zaplanowane jest na 25.06.2024.

Harmonogram turnieju:

Wtorek, 16.07:
16:00 Serbia – Francja
18:30 Polska – Dominikana

Czwartek, 18.07:
16:00 Dominikana – Serbia
18:30 Polska – Francja

Piątek, 19.07:
16:00 Francja – Dominikana
18:30 Polska – Serbia

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rodzinny plener malarski

Wiadomości Mielec

Festiwal Czekolady

Wiadomości Mielec

Dożynki Gminy Mielec

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa