W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default

Mielec w PRL. Ludzie, miejsca, wydarzenia… – wystawa


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Wernisaż wystawy pt. „Mielec w PRL. Ludzie, miejsca, wydarzenia…” – 15 kwietnia, godz. 18, Pałacyk Oborskich. 

Organizator – Muzeum Historii Regionalnej SCK. 

* * *

Wystawa wielowątkowo pokazuje czasy PRL. Zobaczymy mieszkanie typowej, polskiej rodziny tamtych czasów, wejdziemy do salonu i pokoju dziecięcego ówczesnego przysłowiowego M-4. Sporą część ekspozycji poświęcono wyrobom pochodzącym od największego pracodawcy w Mielcu i powiecie mieleckim – Polskich Zakładów Lotniczych (kiedyś WSK). Ekspozycja przypomni najważniejsze produkty opuszczające linie montażowe mieleckiej fabryki. 

Osobnym rozdziałem historii Mielca okresu PRL był klub sportowy Stal Mielec, którego zawodnicy – zarówno w sportach zespołowych jak i indywidualnych – odnosili wielkie sukcesy, zdobywali medale na arenach krajowych i zagranicznych, byli w reprezentacjach narodowych. Ekspozycja pokaże także najbardziej popularne sposoby i miejsca wypoczynku mielczan. 

Nie wolno zapominać, że codzienne życie, obyczaje i rozrywki czasów PRL-u toczyły się w cieniu wielkiej polityki, która zapisała wówczas czarne karty w historii Polski, np. poprzez sposób, w jaki wobec swoich obywateli używany był aparat bezpieczeństwa systemu komunistycznego. Ekspozycja przedstawi także tę stronę czasów PRL-u.

Wystawie towarzyszy katalog pt. „Mielec w PRL. Od A do Z” przygotowany w formie krótkiej encyklopedii.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Poseł Grzegorza Braun odwiedzi Mielec i Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Sylwester w stylu PRL PARTY

Wiadomości Mielec

Koncert zespołu Zamieszańcy

Wiadomości Mielec
Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa