Szczegóły wydarzenia

  • Date:

 

KONCERT INAUGURACYJNY

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprasza na koncert inauguracyjny 20. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego Orkiestra Smyczkowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

Program koncertu: Kamil Saint-Saens – “Karnawał zwierząt” koncert na 2 fortepiany i orkiestrę

Edward Elgar – Serenada op. 20

Piotr Czajkowski – Serenada op. 48

25 czerwca 2017, godz. 19.30 sala widowiskowa Domu Kultury SCK w Mielcu

Bilety w cenie 40 zł (sala), 30 (balkon) do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).

„Orkiestra smyczkowa NOSPR” to unikalny zespół. Powstał w 2016 r. z inicjatywy muzyków Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, którzy tworzą największą część zespołu. Członkami grupy są też wykładowcy Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz muzycy związani z Filharmonią Śląską.

Orkiestra występuje bez dyrygenta. Zasadniczym aspektem naszego zespołu, odróżniającym go od innych, jest bardziej demokratyczny model pracy. Wszyscy członkowie aktywnie uczestniczą w podejmowaniu ważnych decyzji organizacyjnych i artystycznych.

Skrzypkiem prowadzącym zespół od początku jego istnienia jest Koncertmistrz NOSPRu, Rafał Zambrzycki. Debiut “Orkiestry smyczkowej NOSPR” miał miejsce w Sali Koncertowej NOSPR 31-go marca 2016 r.


Slider

Slider
Slider
Slider