24 października 2019 (czwartek) - 7:09
Slider
Image default

Ożenek – spektakl Teatru Rozmaitości


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Premiera spektaklu Teatru ROZMAITOŚCI – „Ożenek” Mikołaja Gogola – 16 października, godz. 18.30, sala widowiskowa Domu Kultury SCK. 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *

Teatr ROZMAITOŚCI  wystąpi w premierowym przedstawieniu sztuki Mikołaja Gogola „Ożenek”. Ta pierwsza rosyjska komedia obyczajowa jest jedną z najczęściej wystawianych sztuk teatralnych w Europie. Chociaż jej popularność wcale nie była tak oczywista w XIX wieku. Jej premiera wzbudziła oburzenie i wywołała skandal. Rosyjska publiczność początkowo odrzuciła sztukę z powodu łamania obowiązujących konwencji. Pierwszoplanowi bohaterowie nie pochodzą z arystokratycznych kręgów, ich język jest pospolity, nierzadko gwarowy, nie ma romantycznego wątku obfitującego we wzniosłe słowa. Jednak dzięki temu bohaterowie sztuki są realni, pełni śmiesznostek i przywar, sztuka nie kończy się jak happy endem, pokazuje za to niezrealizowane plany i nieromantyczne zamiary.

W mieleckim przedstawieniu zagrają doświadczeni aktorzy Teatru ROZMAITOŚCI, których widzieliśmy w ostatnich przedstawieniach: „Wesela”, „Ciotka”, „Gdzie diabeł nie może”. Możemy być pewni, że udźwigną trudne zadanie, ponieważ mieli już okazję pokazać swoje komediowe emploi.

Slider

Zobacz też...

Wczytuję...
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości