W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default

Przez dziurkę od klucza – warsztaty


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty edukacyjne kończące ferie w naszym Muzeum! To będzie specjalne zakończenie zimowego wypoczynku!

Temat: PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA
Warsztaty dla dzieci z rodzicami oraz młodzieży

Miejsce: Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” ul. Legionów 73

Data: 24 stycznia w godzinach 10.00-13.00

Koszt: 5 zł/osoba
Obowiązkowe zapisy telefoniczne pod numerem: 17 586 42 32.
Ilośc miejsc ograniczona.

Opis:
Poznawanie przeszłości przypomina patrzenie przez dziurkę od klucza. Najpierw budzi się w nas ciekawość, zmuszamy się do wysiłku, by zobaczyć postaci zapisane na kartach historii, wszystkie nam podobne, choć widoczne w wąskiej perspektywie.
Dostrzegamy pierwszo- i drugoplanowych bohaterów ubranych w nazwiska, miejsca urodzenia, zawody i daty. Mamy wrażenie, że poznaliśmy ludzi żyjących za zamkniętymi drzwiami przeszłości. Po chwili dociera do nas, że to jedynie okruch jej tajemnicy…

Podczas warsztatów, bazując na informacjach historycznych i etnograficznych oraz rycinach, obrazach i fotografiach z epoki stworzymy opowieść o dawnych bohaterach codzienności. Będziemy kolorować, wycinać, budować. Zaglądniemy w zakamarki dawnych osad i miast. Odwiedzimy wiejskie chaty i mieszczańskie kamienice. Zajrzymy do zakładów rzemieślniczych i na kupieckie kramy. Przywrócimy do życia gwar sąsiedzkich, wielokulturowych podwórek. Efektem naszej zabawy będą przestrzenne instalacje, do wnętrza których będzie można spojrzeć przez tytułową „dziurkę od klucza

Prowadząca: ANNA WOŹNIAK
opowiadaczka, edukatorka, animatorka kultury, archeolożka.
Pochodzi z Sanoka. Mieszka w Warszawie.
Warsztaty „Przez dziurkę od klucza” to jej autorski sposób na poznawanie przeszłości, polskiej kultury i tradycji.
Po raz pierwszy swój pomysł zrealizowała wiosną 2013 r., w Willi Radogoszcz galerii etnograficznej, jako część wystawy stałej dotyczącej historii Grodziska Mazowieckiego od starożytności po XVIII w.
Do tej pory warsztaty przeprowadziła w wieku miejscach w całej Polsce.
Jako edukatorka historyczna i animatorka kultury pracuje w muzeach, przedszkolach, szkołach, urzędach, świetlicach środowiskowych, zakładach karnych.

Źródło:https://www.opowiescizwalizki.pl/przez-dziurk%C4%99

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn rodzinny FKS Stal Mielec

Wiadomości Mielec

Ta wojna zmieniła wszystko – wernisaż wystawy

Wiadomości Mielec

Spotkanie autorskie z Moniką Hebdą

Wiadomości Mielec
Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa