Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Spektakl teatralny dla dzieci

Spektakl ,,Calineczka” Teatru ,,Maska” w Rzeszowie – 8 lutego, godz. 11, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem, środy – kasa nieczynna, w dniu spektaklu kasa czynna od godz. 10.00)

Wśród licznych atrakcji, jakie SCK przygotowuje dla uczniów mieleckich szkół na czas ferii, jest spektakl teatralny. W tym roku ,,Calineczka” w wykonaniu Teatru Maska z Rzeszowa.

Ta historia zaczyna się od magicznego ziarenka, z którego wyrósł piękny kwiat a w nim śliczna dziewczynka. Była ona tak mała, że płatek róży służył jej za kołdrę, a łupinka orzecha była jej kołyską.

Przygody „Calineczki” – niewielkiej dziewczynki z magicznego ziarenka – ukazują świat z perspektywy małego dziecka. Zarówno dla niego, jak i dla maleńkiej bohaterki przedstawienia wszystko wokół jest ogromne, nowe i intrygujące, ale przez swój ogrom – czasem także straszne. Twórcy spektaklu, aby oddać skalę otaczającego Calineczkę świata, postawili na wykorzystanie ciekawych, wielkich form, które dzięki aktorom zaczynają tworzyć sceniczną rzeczywistość. Ukazując widzom – także tym dorosłym – rzeczywistość widzianą oczyma malca, stawiają na te środki teatralnego wyrazu, które są najmocniej przez dzieci odbierane.


Slider

Slider
Slider
Slider