Slider

Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Misją Samorządowego Centrum Kultury jest edukacja artystyczna. Właśnie dlatego Dom Kultury SCK od lat organizuje warsztaty teatralno-wokalne MONO-DUO-DRAMY adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W tegorocznej edycji imprezy zaplanowaliśmy ciekawe warsztaty prowadzone przez profesjonalistów związanych z ośrodkami teatralnymi w Krakowie i Rzeszowie. Będą nimi: Ewa Romaniak – aktorka teatru „Krakowski Teatr Komedia”, Andrzej Róg – aktor „Teatru Stu” w Krakowie oraz teatrolog Natalia Koza – absolwentka Katedry Teatru i Dramatu UJ w Krakowie, obecnie związana z Teatrem „Maska” w Rzeszowie.
Cykl zajęć MONO-DUO-DRAMY 2017 zaplanowaliśmy w tym roku na 28 listopada.
Warsztaty będą okazją do szkolenia umiejętności aktorskich, a nacisk położony zostanie na konkretne umiejętności, które każdy adept sztuki aktorskiej musi posiadać. Młodzi miłośnicy teatru i filmu często nie mają świadomości, jak wiele elementów wpływa na właściwy przekaz aktorski podczas występu scenicznego. A właśnie podczas zajęć w mieleckim Domu Kultury uczestnicy będą mieli okazję do treningu z zakresu m.in. emisji i impostacji głosu, wyrazistości mowy scenicznej oraz dykcji i oddychania, ruchu scenicznego, pracy nad tekstem, działań w przestrzeni scenicznej wynikających z konfliktu jako podstawy dramatycznych zmagań. Uczestnicy warsztatów poznają także najpopularniejsze postaci commedii dell’arte (Arlekin, Colombina).
Zainteresowanych udziałem w warsztatach serdecznie zapraszamy!
Koszt akredytacji to 12 złotych za cały cykl, na który składa się trzy spotkania warsztatowe. Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona (30). Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy [email protected] do 24 listopada 2017 r. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Opłatę akredytacyjną należy wpłacać najpóźniej do godz. 8.30 28 listopada w pok. 47 Domu Kultury SCK przy al. Niepodległości 7 w godz. 8.00 – 15.00. Każdy uczestnik zobowiązany jest dostarczyć podpisaną przez rodziców kartę zgłoszenia.
Szczegółowe informacje w Dziale Organizacji Imprez Artystycznych (tel. 17 5835639).


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider

SliderSlider


Slider

Slider

Slider