Slider

Szczegóły wydarzenia

  • Date:

 

6d00c12bde6a8ef539621cd606ac11ea_xl

 

utorka książek i opowiadań dla młodych ludzi, wierszy, felietonów, dziennikarka i blogerka, osoba nietuzinkowa i pełna optymizmu patrząca na świat przez różowe okulary przyjedzie do Mielca na spotkanie autorskie w dniu 16 września 2016. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.00 w Filii nr 4, ul. Mickiewicza 2.

 

Autorka przede wszystkim jest przedstawiana jako dziennikarka prasowa i telewizyjna. Na co dzień związana z TVP Warszawa i TVP Regionalną gdzie emitowane są jej reportaże. Od początku istnienia przez 12 lat publikowała artykuły, reportaże i wywiady w dwutygodnikuCogito. Tam przez blisko 7 lat ukazywały się jej felietony Wzrockowisko przynosząc jej popularności wśród młodego pokolenia. Pisać chciała od… zawsze. Pierwsze bardzo krótkie opowiadanie opublikowała jako 15-latka w Świecie Młodych. Nosiło tytuł: Klasa o profilu rozwlekłym i poskręcanym. Było pracą na konkurs zatytułowany Do głowy by mi nie przyszło i podpisała je jako Małgorzata P.

Do tej pory drukiem ukazały się:

Wzrockowisko  – zbiór felietonów, które od stycznia 1999 do czerwca 2005 ukazywały się na łamach dwutygodnika Cogito. W 2002 roku nakładem wydawnictwa In-rock felietony ukazały się jako książka. Tytuł pochodzi od zbitki słów rock i wzrok, bo jak wyjaśniła autorka w jednym z felietonów jest to spojrzenie na świat poprzez muzykę, głównie rockową. W czerwcu 2005 roku wydawnictwo podjęło decyzje o zmianie linii pisma, w którym nie ma już miejsca na felietony. Inne:  Klasa pani Czajki, Dziewiętnastoletni marynarz, Tropiciele,  Dzika, Kurs dziennikarstwa dla samouków i Czucie i wiara.

Autorka tak wyjaśnia dlaczego pisze: Piszę, bo… to porządkowanie świata wokół mnie. Wiersz jest sprzątnięciem szuflady, opowiadanie sprzątnięciem pokoju, a powieść to jak generalny remont całego mieszkania. Zawsze chciałam pisać, bo… nie bardzo lubię sprzątać, a lubię porządek. Świat domaga się uporządkowania. Choćby takiego na papierze. 

Oprac. na podst. strony internetowej Autorki i strony internetowej agencji  autorskiej Autograf

 


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider
Slider
Slider