Slider

Szczegóły wydarzenia

  • Date:

 

Od 2 do 26 lutego w Galerii ,,ESCEK” Domu Kultury SCK prezentować będziemy wystawę malarstwa i rysunku Marka i Tomasza Wiatrów. Rodzina Wiatrów ma artystyczne zainteresowania, chociaż od pokoleń dominują w niej lekarze, absolwenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tomasz Wiatr łączy te dwie tradycje.

Z zawodu jest lekarzem, a jego pasją jest rysunek. Jego ojciec, Marek Wiatr, jest śpiewakiem operowym, absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, ale uczył się także malarstwa u znanego artysty, Stanisława Kochanka, a także w pracowni prof. ASP Alojzego Siwickiego w Krakowie. Jego kariera śpiewaka operowego splata się od lat z twórczością malarską.

Wystawia swoje obrazy i grafiki na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Ma ich na swoim koncie już blisko 40. Wystawia w kraju i poza jego granicami.

Syn Tomasz posiada w swoim dorobku 15 wystaw krajowych i zagranicznych, chociaż swoją przygodę z rysunkiem rozpoczął dopiero w 2010 roku cyklem portretów ludzi świata kultury i mediów.

Tomasz Wiatr mieszka i pracuje w Krakowie, ale od lat prowadzi także praktykę lekarską w Mielcu.

Wernisaż wystawy: 2 lutego godz 18.00, Galeria ESCEK


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider
Slider
Slider